11 listopad – Narodowe Święto Niepodległości w naszej gminie

W dniu 11 listopada w naszej gminie uroczyście uczczono 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości.

Świętowanie rozpoczęła Msza Św. odprawiona w koncelebrze przez ks. proboszcza Jerzego Bargiela i ks. Michała Kwietnia z udziałem pocztów sztandarowych, mieszkańców oraz władz gminnych z Panem Wójtem Mateuszem Lichosytem na czele. Po Mszy nastąpiło złożenie wiązanek w miejscach pamięci narodowej.

Dalsza część w Domu Ludowym miała charakter Koncertu Patriotycznego w wykonaniu Chóru Eduardo i Orkiestry Dętej.

Koncert rozpoczął Chór Eduardo pod batutą Edwarda Siepaka, prezentując pieśni rozpisane na chór przez Emila Mikę w jego niezwykłym utworze „Sen bacy” w ramach obchodów przyłączenia Orawy do niepodległej Polski. Chór wystąpił w ramach projektu zrealizowanego przy wsparciu Województwa Małopolskiego „Małopolskie Chóry – Małopolska Rozśpiewana”. Dzięki temu projektowi nasz chór pozyskał m.in. nowe stroje.

Następnie wystąpiła Strażacka Orkiestra Dęta z kapelmistrzem Łukaszem Bandykiem na czele. W jej wykonaniu usłyszeliśmy wiązankę pieśni patriotycznych i wojskowych. Orkiestra wystąpi w ramach projektu zrealizowanego przy wsparciu Województwa Małopolskiego „Małopolskie Orkiestry Dęte 2021”. Dzięki temu projektowi orkiestra wzbogaciła się o nowy instrument – suzafon – największy instrument naszej orkiestry.

Po koncercie orkiestry wystąpił Strażak Jan Machajda z recytacją i pieśnią.

Po całości można było zasmakować się w wojskowej grochówce.

Uroczystość była transmitowana na żywo na kanale Orawa.tv

Drukuj stronę Drukuj stronę