2 Maja w Gminie Lipnica Wielka – Dzień Flagi – sztafeta z flagami

W tym roku Lipnica Wielka świętowała go w szczególny sposób. Odbyła się kilkukilometrowa sztafeta z flagami. Wyruszyła ona z trzech różnych miejsc naszej gminy: Lipnicy Wielkiej – Murowanicy, Lipnicy Wielkiej -Przywarówki oraz Kiczor. Zakończyła się na Placu Piotra Borowego, gdzie uroczyście flagi odebrały dzieci. W sztafecie brali udział mieszkańcy Lipnicy Wielkiej, Kiczor, przedstawiciele Stowarzyszenia „Gdzie Dwóch Albo Trzech” oraz Stowarzyszenie „Małolipnicka Rodzina Kolpinga” wraz ze strażakami OSP, którzy równocześnie zabezpieczali trasę. 

Domostwa Lipnicy Wielkiej oraz Kiczor w tym dniu były przybrane w barwy narodowe. Niemalże na każdym budynku zawisła flaga. 

Inicjatorem akcji było Stowarzyszenie Gdzie Dwóch Albo Trzech, zaś organizatorem wydarzenia była Gmina Lipnica Wielka wraz z Gminnym Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej. Akcja ta została włączona w obchody 100-lecia przyłączenia części Orawy do Niepodległej Polski.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję: Gminnemu Centrum Kultury, stowarzyszeniom, Kołu Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Wielkiej, strażakom z Lipnicy Wielkiej i Kiczor.

Osoby, które przyczyniły się do powstania flag narodowych na Święto Flagi 2021:

Krojenie Flag:
Katarzyna, Kinga i Ewa Magiera
Szycie flag:
Karolina Machajda
Irena Jagiełka
Maria Warzecha
Maria Mikłusiak
Agnieszka Jazowska (Lipnica Mała)
Ewa Magiera
Prasowanie flag:
Ewa Magiera
Pakowanie flag:
Aleksandra Pażucha

(E.M.)

foto: Grzegorz Rzepiszczak Orawa.tv

Drukuj stronę Drukuj stronę