45. Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka (etap wojewódzki)

W czwartek w  Białym Dunajcu, po rocznej przerwie, wzięliśmy udział w  wielkim święcie góralskiej gwary. Laureaci naszego gminnego konkursu im. Piotra Borowego zaprezentowali się na 45. Przeglądzie Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka (etap wojewódzki).

W Szkole Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Podhala, Orawy, Spisza oraz Pienin w gwarze swojego regionu prezentowali wiersz lub gawędę.

Do  konkursu zgłosiło się 126 uczestników z 13 miast i gmin. W recytacji drugie miejsce zdobyła Ewelina Żegleń oraz wyróżnienie Dominika Wątorczyk i Anita Janowiak z ZS w Lipnicy Wielkiej (szkoły średnie), w kategorii wiekowej klasa VII-VIII wyróżnienie zdobył Robert Karlak. Natomiast w gawędach pierwsze miejsce zdobyła Justyna Karlak z ZS Lipnica Wielka (szkoły średnie), drugie miejsce a Karolina Klozyk SP nr 1 (Klasy 0- III) oraz wyróżnienie  Radosław Brenkus SP nr 4  (Klasy  IV-VI), i  Justyna Wojtusiak SP nr 2 (Klasa VII-VIII).

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom zdobytych smreków i wyróżnień. Mamy nadzieję, że udział w tak prestiżowym etapie konkursu dostarczył każdemu z uczestników niezapomnianych wrażeń.

Grupą opiekowały się: Barbara Brenkus, Anna Mikłusiak, Alicja Kramarz, Stanisława Kucek.

Drukuj stronę Drukuj stronę