Akcja Sprzątamy dla Polski 2023 oraz Posprzątaj z nami Małopolskę 2023

Akcja Sprzątamy dla Polski 2023 oraz Posprzątaj z nami Małopolskę 2023

W dniach 17 do 21 kwietnia 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Lipnicy Wielkiej brali udział w akcji Sprzątamy dla Polski 2023 oraz Posprzątaj z nami Małopolskę 2023.

Nasza szkoła przyłączyła się do inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Posprzątaj z nami Małopolskę.

Dbając o swoje najbliższe otocznie, ważne jest by nasza okolica była dobrym miejscem do życia i wypoczynku, unikajmy zaśmiecania terenów zielonych i dbajmy o środowisko.

Ilość odpadów wytwarzanych przez człowieka systematycznie rośnie. Na tę sytuację ma wpływ kilka aspektów. Jednym z nich są artykuły jednorazowego użytku, które są produkowane z plastiku. Są tanie i łatwo dostępne, dlatego korzystają z nich praktycznie wszyscy. Konsumpcja sprawia, że ludzie często kupują rzeczy, które tak naprawdę nie są im potrzebne. Ponadto, naprawianie przedmiotów jest coraz mniej popularne, a w ich miejsce po prostu kupuje się nowe. Co za tym idzie, często dochodzi do sytuacji, w której powstają dzikie wysypiska, destrukcyjnie wpływające na środowisko naturalne.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z wychowawcami w ramach akcji posprzątali – obok szkoły i boiska Orlik, remizy i przystanku, wzdłuż drogi od mostu Grapy „Brzyzek”, wzdłuż drogi od mostu w stronę Kozubka, wzdłuż drogi powiatowej od mostu w stronę Przywarówki do przystanku „Osyski”, wzdłuż drogi w stronę jeziora, wzdłuż drogi od mostu w stronę Winiarczykówki.

Wiosna to czas odnawiania się przyrody i początek nowego życia. Dołączyliśmy się więc do zmian na lepsze, dbając o lokalną przyrodę i otoczenie wokół nas.

Opracowała W. Moniak

Drukuj stronę Drukuj stronę