Apel do właścicieli psów

Szanowni Państwo!

W ostatnim okresie na terenie naszej Gminy nasiliło się zjawisko wolno biegających psów. W mediach społecznościowych bardzo często pojawiają się ogłoszenia o zaginionych lub znalezionych czworonogach. Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców naszej Gminy, apelujemy do właścicieli psów o zwiększoną uwagę oraz nadzór nad swoimi zwierzętami.

W większości przypadków pieski mają swoich właścicieli, a ich ucieczki pozostają konsekwencją nieodpowiedniego nadzoru. Należy pamiętać, że grupowanie wałęsających się psów może prowadzić do zwiększenia liczby bezdomnych zwierząt, dlatego też ważne jest, aby nie pozostawiać ich bez nadzoru na zewnątrz oraz upewnić się, że ogrodzenia są bezpieczne.

W przypadku błąkającego się psa, powinniśmy zachować ostrożność i ustalić, czy ma on właściciela, np. poprzez: rozmowę z sąsiadami lub sprawdzenie mediów społecznościowych. Czasami psy uciekają z domu, a ich właściciele desperacko ich szukają.

 W przypadku gdy właściciel wałęsającego się psa jest znany i prośby o zabezpieczenie psa nie działają, należy fakt ten zgłosić na Policję, która ma prawo nałożyć mandat na nieodpowiedzialnego właściciela zwierzęcia.

Osoby decydujące się na posiadanie zwierząt powinny znać obowiązki jakie na nich spoczywają, jak również konsekwencje grożące za ich nieprzestrzeganie.

Odpowiedzialna opieka nad zwierzętami jest kluczową kwestią, by utrzymać naszą Gminę bezpieczną i przyjazną dla wszystkich stworzeń.

Prosimy o zrozumienie i współpracę w tej sprawie. 

Drukuj stronę Drukuj stronę