Bookcrossingi w Lipnicy Wielkiej

W ramach promocji projektu „Orawski Festiwal Literacki” Gminna Biblioteka Publiczna wykonała dwa bookcrossingi, które umieszczono na Placu Piotra Borowego w Lipnicy Wielkiej oraz obok biblioteki. Znajdą się w nich materiały promujące nasz projekt, a także książki.

Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą „podaj dalej”. Idea krążącej książki narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku, jej inicjatorem był programista komputerowy Ron Hornbaker.

Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, jak również na specjalnie przeznaczonych do tego celu półkach (stoliki, regały, gabloty, biblioteczki plenerowe), po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. Działania  te mają na celu stworzenie przez czytelników swoistej globalnej biblioteki, bez żadnych ram instytucjonalnych, opłat czy kart bibliotecznych. „Orawski Festiwal Literacki” – Program Promocja Czytelnictwa dofinansowany ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

BOOKCROSSING czyli UWOLNIJ KSIĄŻKĘ!! Zasady naszego bookcrossingu: KORZYSTAJ! Książki wyłożone na naszym bookcrossingu są udostępniane za darmo każdemu chętnemu czytelnikowi. CZYTAJ TU I TAM! Z tytułów dostępnych w strefie bookcrossingu można korzystać na miejscu, można także zabrać wybraną książkę ze sobą. WYMIEŃ TOWAR! Jeżeli znajdziesz w naszej książkę, którą chcesz mieć, WEŹ ją, a w zamian przynieś i zostaw u nas inną, równie cenną. PAMIĘTAJ! o potrzebach innych – oni też chcą korzystać z bookcrossingu. Wypożyczaj jednorazowo nie więcej niż 3 książki. Jeśli czytasz na miejscu pamiętaj, by po skończeniu lektury odłożyć swój egzemplarz na półkę. RZUĆ W OBIEG! Jeśli książka miałaby zostać z Tobą na zawsze, uzupełnij puste miejsce na półce i przynieś jakąś książkę od siebie. Postaraj się, by przyniesione z domu egzemplarze nie były zniszczone. SZANUJ! Korzystaj z książek tak, by czytający po Tobie również mogli czerpać z niej radość.. Materiały promocyjne: W naszym bookcrossingu znajdują się również materiały promujące naszą gminę i Orawę.

Drukuj stronę Drukuj stronę