Czytelnia Książek Elektronicznych - IBUK Libra

Czytelnia Książek Elektronicznych – IBUK Libra

Czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipnicy Wielkiej od 1 lutego 2022 r. mają dostęp do
e-booków na platformie libra.ibuk.pl.

Serwis IBUK Libra udostępnia elektroniczne wersje publikacji naukowych, popularnonaukowych oraz beletrystycznych, wydanych przez renomowane oficyny polskie, co sprawia, że oferta IBUK Libra jest unikatowa. Dzięki rozbudowanej technologii i dostępowi online czytelnicy mogą korzystać z serwisu przez całą dobę, z dowolnego miejsca i urządzenia łączącego się z Internetem.

IBUK Libra umożliwia nie tylko czytanie książek, lecz także zaawansowaną pracę z tekstem. Aplikacja myIBUK umożliwia m.in.: robienie notatek w książce, dodawanie zakładek, zaznaczanie, tagowanie i zakreślanie kolorami fragmentów tekstu, wyszukiwanie w tekstach słów i fraz, dostęp do wirtualnej półki z książkami, eksport notatek i zakładek.

Dostęp do zasobu ibuków jest bezpłatny i można z niego korzystać na stanowiskach komputerowych w placówce Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipnicy Wielkiej, innych bibliotekach oraz na własnych komputerach domowych i urządzeniach mobilnych.

Aby korzystać z zasobu IBUK Libra należy:

  1. Uzyskać PIN (kod aktywacyjny) zgłaszając się osobiście do Biblioteki .
  2. Wejść na stronę IBUK Libra.
  3. Utworzyć indywidulane konto w serwisie IBUK Libra – zakładka ZAREJESTRUJ SIĘ w prawym górnym rogu strony, wpisując wymagane dane.
  4. Zalogować się do serwisu IBUK LIBRA – zakładka ZALOGUJ SIĘ w prawym górnym rogu strony – przy pomocy e-maila i hasła ustalonego podczas rejestracji konta.
  5. Wybrać zakładkę MOJE BIBLIOTEKI – DODAJ BIBLIOTEKĘ w prawym górnym rogu strony i wpisać udospępniony PIN (kod aktywacyjny) .

Ważność kodów PIN aktywnych do grudnia 2022 roku została przedłużona na rok 2023 i czytelnicy, którzy taki PIN otrzymali nie muszą pobierać nowych pinów.


Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej oferty.

Poniżej linki do filmików instruktażowych:

Drukuj stronę Drukuj stronę