Debata „Społeczeństwo obywatelskie jako integralny element prawidłowego funkcjonowania samorządu lokalnego – kiedyś i dziś”

Debata „Społeczeństwo obywatelskie jako integralny element prawidłowego funkcjonowania samorządu lokalnego – kiedyś i dziś”

Piątek, jako drugie dzień obchodów „Święta Pasterskiego” był kolejnym historycznym wydarzeniem w gminie Lipnica Wielka. Po raz pierwszy bowiem zorganizowano debatę, która przyciągnęła wielu znamienitych gości. Dyskutowano nad tematem: „Społeczeństwo obywatelskie jako integralny element prawidłowego funkcjonowania samorządu lokalnego – kiedyś i dziś”.

Wśród prelegentów znaleźli się:

• Łukasz Kmita – Wojewoda Małpolski

• Marek Materek – Prezydent Starachowic

• Marek Listwan – Starszy Gazda Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich

• Mateusz Łękawski – Asystent Ministra Andrzeja Guta Mostowego

• Mateusz Lichosyt – Wójt Gminy Lipnica Wielka

Dyskusję, która trwała ponad dwie godziny moderował Jakub Dyrcz – Zastępca Wójta Gminy Lipnica Wielka.

W dyskusji poruszono wątek początków działalności obywatelskiej wszystkich prelegentów. W drugiej części rozmawiano na temat współpracy organizacji pozarządowych na poszczególnych stopniach samorządu, i ich wpływie na funkcjonowanie Państwa. W trzeciej części goście debaty starali się przekazać, jak według nich funkcjonować będzie społeczeństwo obywatelskie w przyszłości. Do debaty włączyła się również widownia, która szczelnie wypełniła salę Domu Ludowego w Lipnicy Wielkiej.

Pomimo pięknego słonecznego popołudnia organizatorzy nie zauważyli jakoby ktokolwiek zmęczony dyskusją opuszczał przed zakończeniem salę widowiskową. Organizatorzy serdecznie dziękują za przybycie prelegentom, a w szczególności mieszkańcom i gościom, którzy tłumnie przybyli na to wydarzenie.

J.D.

fot. Grzegorz Rzepiszczak, Orawa.tv

Drukuj stronę Drukuj stronę