Dofinansowanie dla Gminnej Biblioteki Publicznej

Gminna Biblioteka Publiczna w Lipnicy Wielkiej otrzymała dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. W ramach projektu zdefiniowany jest Priorytet 1 „Poprawa oferty bibliotek publicznych”, Kierunek Interwencji 1.1 „Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych”. Zakupu nowości wydawniczych dokonano na podstawie umowy nr Z-I.07210.0901.2021 pomiędzy Biblioteką Narodową w Warszawie a Gminną Biblioteką Publiczną w Lipnicy Wielkiej, dotyczącej dofinansowania zadania w ramach Programu Wieloletniego „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek Interwencji 1.1 w ramach NPRCz 2.0”.


Głównym celem Priorytetu, realizowanego w ramach Programu Wieloletniego Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w latach 2021-2025, jest zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek publicznych poprzez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w zbiorach bibliotek.
Dzięki dotacji w wysokości 8.800,00 zł nasza biblioteka w okresie od 14 października do 30 listopada 2021 roku wzbogaci swoje zbiory o nowe wydawnictwa. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie w nowych zbiorach coś interesującego dla siebie. Zapraszamy do odwiedzenia naszej placówki i ciekawej lektury!

Drukuj stronę Drukuj stronę