Dzień Edukacji Narodowej połączony z dniem Św. Jana Kantego w Lipnicy Wielkiej

Dzień Edukacji Narodowej połączony z dniem Św. Jana Kantego w Lipnicy Wielkiej

W piątek 20.10.2023 r. w gminie obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej połączony z dniem Św. Jana Kantego – patrona profesorów, studentów i młodzieży oraz szkół katolickich.
Po mszy świętej w Kościele pw. Św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej zaproszeni goście udali się do Domu Ludowego na program artystyczny połączony z wręczeniem Nagrody Wójta Gminy Lipnica Wielka oraz Nagrody Dyrektora Szkoły. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz gminy, Kuratorium Oświaty, związków zawodowych, dyrektorzy i nauczyciele placówek oświatowych oraz emerytowani nauczyciele.
Na scenie mogliśmy podziwiać uczniów z Zespołu Szkół w Lipnicy Wielkiej, którzy pod kierunkiem Pani Aliny Kubackiej, Pani Jolanty Kuligi oraz Pana Adama Czerwienia przygotowali farsę współczesnego autora Robina Hawdona „Wieczór kawalerski”. Komedia uznanego brytyjskiego dramaturga cieszy się niesłabnącą popularnością, a zręczna kompilacja humoru sytuacyjnego, dwuznacznej gry językowej i zawrotnego tempa akcji sprawiła, że widzowie nie nudzili się ani przez chwilę.
Tradycyjnie uroczystość stała się też okazją do uhonorowania osób mających wybitne osiągnięcia zawodowe w tym w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Nagrodzonych zostało 32 nauczycieli zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez Gminę Lipnica Wielka. To osoby, które swoimi działaniami i aktywnością na wielu płaszczyznach, kreatywnością oraz doskonaleniem warsztatu pracy osiągnęły sukcesy warte podkreślenia i zauważenia. Na spotkaniu podziękowano również pracownikom, którzy w bieżącym roku obchodzą jubileusz swojej pracy zawodowej, życząc im jednocześnie pomyślności na kolejne lata pracy.
Dziękując za trud wkładany w codzienną pełną zaangażowania, poświecenia i oddania pracę wszystkim dyrektorom, nauczycielom, a także pracownikom szkół życzymy dużo zdrowia, zadowolenia z dotychczasowych osiągnięć, niesłabnącego zapału w pracy, a także poczucia dobrze spełnionego obowiązku i wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.

M.M. / foto A. Pażucha

Drukuj stronę Drukuj stronę