Farbowano Potańcówka „u Królowej”

W sobotę, 2 lipca, w ramach 46 Święta Pasterskiego, odbyła się pierwsza najbardziej kolorowa potańcówka na Orawie, nazwana z orawska: Farbowano potańcówka „u Królowej”, z racji iż obywa się u stóp naszej królowej – Babiej Góry.

Wydarzenie rozpoczęliśmy o godz. 18:00 wraz z Zespołem Nowy Wymiar. Zespół wprowadził nas w rockowy klimat, zaraził nas pozytywną energią i rozruszał do tańca! O godz. 18:30 wystrzelono w powietrze pierwszą kolorową chmurę. Wszyscy zebrali się na podeście tuż przed sceną i wspólnie odliczając od 10 do 0 wyrzucili masę kolorowych proszków Holi, dzięki którym całe wydarzenie nabrało kolorów. Buzie, włosy, ręce i ubrania uczestników mieniły się od przeróżnych barw. Było to naprawdę niesamowite! Po wspólnych wyrzutach cała Polana Stańcowa była barwna jak nigdy dotąd, a wszyscy nadal obsypywali się kolorowymi farbkami wraz ze znajomymi i rodziną.

Po występie Zespołu Nowy Wymiar do zabawy rozgrzał publiczność Dj Golden. Zgromadził wszystkich do tańca i wspólnie wyrzuciliśmy kolory po raz kolejny, tańczyliśmy i czekaliśmy przy świetnej muzyce na koncert Mateusza Mijala z zespołem. Oczywiście nie obeszło się bez przywitania artysty kolorową mozaiką, więc tuż przed samym występem cały podest był pełen kolorowych uczestników i po raz ostatni wyrzuciliśmy wspólnie Kolory Holi.

Po występie wokalisty towarzyszył nam dalej Dj Golden, który wszystkich porwał do wspólnej zabawy.
Oczywiście podczas wydarzenia mogliśmy zjeść pyszne posiłki, które przygotowali nam lokalni gastronomowie oraz KGW.

Dzieci, młodzież, a także obserwujący ich dorośli świetnie bawili się podczas Eksplozji Kolorów. Barwna chmura, która nieraz uniosła się nad uczestnikami robiła ogromne wrażenie! Nawet osoby, które nie chciały być kolorowe, pomału i nieśmiało przekonywały się do zabarwienia.

A. Pażucha

fot. Łukasz Sowiński sowinskifoto.pl

fot. Ewa Magiera

Drukuj stronę Drukuj stronę