Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lipnicy Wielkiej

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lipnicy Wielkiej

Po raz drugi w Gminie Lipnica Wielka został zorganizowany finał WOŚP. Podczas finału w Lipnicy Wielkiej na scenie wystąpili przeróżni artyści, a w międzyczasie odbywały się różne atrakcje oraz licytacje na rzecz WOŚP.
Wydarzenie rozpoczął konferansjer Przemysław Kopiejka, który na scenę zaprosił naszych najmłodszych z Niepublicznego Przedszkola Bajkowa Kraina. Następnie wystąpiła na scenie Lipniczanka Natalia Lichosyt, prezentując swój wokalny talent, a także Szymon Grzybacz z Podwilka. Odbyły się licytacje, na których można było wylicytować m.in. sztabkę złota, różne vouchery od sponsorów, a także ręcznie robione przedmioty przez naszych orawskich twórców. Na scenie pokazał się również rodzimy zespół Orawianie ze swoimi gośćmi, którzy przyjechali ze Świdnika – Zespołem Tańca Ludowego Leszczyniacy.

O 18:00 wszyscy wspólnie zapaliliśmy światełko do nieba, a dalej do tańca zachęcił nas Zespół Zadyma.
Przygotowana była również strefa gastro, w której mogliśmy skosztować pysznych wyrobów naszych lokalnych gastronomów, oraz strefa warsztatów dla dzieci prowadzonych przez Stowarzyszenie Art Orawa oraz malowania twarzy dla dzieci przez zdolne Lipniczanki.
O bezpieczeństwo na całym wydarzeniu dbali Strażacy OSP z Lipnicy Wielkiej, Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza oraz Służba Medyczna Malta.
Podczas 31. Finału WOŚP w Lipnicy Wielkiej udało się zebrać rekordową kwotę 29 630,23 zł 140 euro.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli organizatorów Finału oraz tym, którzy pojawili się na finale!

A. Pażucha

fot. Paweł Pastwa Orawa.tv

Drukuj stronę Drukuj stronę