II Plener Rzeźbiarski na Marysinej Polanie

Zakończył się II Plener Rzeźbiarski na Marysinej Polanie. W tym roku tematem przewodnim były ławeczki zasłużonych Orawian oraz Witacz – Marysia z Marysinej Polany. Przez 4 dni nasi wyjątkowi rzeźbiarze tworzyli wspaniałe dzieła sztuki. W plenerze brali udział rzeźbiarze: Jerzy Fugiel z Orawki (ławeczka Józefiny Machay – Mikowej), Marcin Lichosyt z Zubrzycy Dolnej (Witacz – Marysia), Magdalena Kostrzewa Smreczak, Ksenia Smreczak i Marian Smreczak z Lipnicy Małej (ławeczka Emila Kowalczyka), Dawid Wędziarz z Raby (ławeczka Piotra Borowego) oraz Aleksander Węgrzyn z Lipnicy Wielkiej (ławeczka Emila Miki). Ławeczki te staną w różnych miejscach z Lipnicy Wielkiej.

Poza plenerem w ostatni dzień – sobotę przewidziano różne atrakcje i występy. Wystąpili dla nas: Zespół Nowy Wymiar, Mażoretki Arva z Podwilka oraz Dom o Zielonych Progach. Artyści ze Stowarzyszenia ART Orawa przygotowali Targowisko Sztuki, Wolontariusze z Małolipnickiej Rodziny Kolpinga przygotowali animacje dla dzieci, koło garncarskie oraz zbiórkę charytatywną dla Zosi z Lipnicy Małej. Na miejsce imprezy traktorkiem dowoził nas TriBull TAXI.

Dofinansowano w ramach Otwartego Konkursu Ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie turystyki w 2021 r. pn. „Małopolska Gościnna – I edycja” w ramach zadania Stowarzyszenia Lipnica Wielka na Orawie pn. „Marysina Polana Piękno na dłoni.”

Organizatorami pleneru byli: Stowarzyszenie Lipnica Wielka na Orawie, Gmina Lipnica Wielka, Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej, Stowarzyszenie Rozwoju Orawy, Stowarzyszenie ART Orawa, Małoplipnicka Rodzina Kolpinga.

Patronat medialny Orawa.tv

Mamy nadzieję, iż plener na naszej najpiękniejszej Marysinej Polanie na stałe zagości wśród dorocznych imprez. Do zobaczenia za rok.

foto: Grzegorz Rzepiszczak Orawa.tv

Drukuj stronę Drukuj stronę