Jubileusz 20-lecia istnienia Publicznego Przedszkola w Kiczorach

27 października 2021r. to dla nas szczególna data! To właśnie w tym dniu Publiczne Przedszkole w Kiczorach obchodziło swoje 20 urodziny. Obchody tego szczególnego dnia rozpoczęły się od udziału naszej społeczności przedszkolnej w uroczystej mszy świętej, którą koncelebrował ks. proboszcz Jerzy Bargiel wraz ks. Bartłomiejem Małkiem i naszym byłym katechetą – ks. Rafałem Jurczasiakiem, który zaszczycił nas swoją obecnością. We mszy św. uczestniczyli zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice i przedszkolaki, które uświetniły mszę św. swoim śpiewem. Po mszy św. nastąpił uroczysty przemarsz do sali Domu Ludowego. Towarzyszyła nam muzyka orawska. W Domu Ludowym odbyła się dalsza część obchodów jubileuszu.

Pani Dyrektor Edyta Warzecha uroczyście przywitała przybyłych gości i zaprosiła do obejrzenia przygotowanej przez panią Agatę Barszcz, prezentacji dotyczącej 20 – letniej działalności Publicznego Przedszkola w Kiczorach. Kolejnym punktem uroczystości był debiutancki występ naszych kochanych przedszkolaków, połączony z aktem Pasowania na Przedszkolaka. Uroczystego pasowania dokonała Pani Dyrektor wraz z Panem Wójtem. Występ naszych maluszków został nagrodzony gromkimi brawami. Po części artystycznej głos zabrali zaproszeni goście: Wójt Gminy Pan Mateusz Lichosyt, Sekretarz Gminy, a kiedyś wieloletni dyrektor Publicznego Przedszkola Pan Jan Kuliga, ks. Proboszcz Jerzy Bargiel, a także jedna z mam, która przeczytała wiersz napisany specjalnie na tę okazję. Podczas przemówień składali gratulacje na ręce Pani Dyrektor, życząc nam kolejnych 20 tak owocnych lat! Podczas uroczystości zostały wręczone podziękowania i kwiaty dla osób, które pracowały w naszym przedszkolu lub były związane z jego działalnością. Ostatnim punktem spotkania było rozstrzygnięcie konkursów: Konkurs plastyczny „Moje wymarzone przedszkole”, w którym wzięły udział nasze przedszkolaki wraz z rodzicami i Konkurs literacki „Wspomnienia z mojego przedszkola”, który był przeznaczony dla absolwentów przedszkola. Oba te konkursy cieszyły się sporym zainteresowaniem. Po części głównej uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek, podczas którego nie mogło zabraknąć tortu. Goście wpisywali się do księgi pamiątkowej.

To był dzień pełen pozytywnych emocji, dziękujemy, że mogliście towarzyszyć nam w tak ważnym wydarzeniu! Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Eugeniusza Karkoszki wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 4, Pana organisty Edwarda Siepaka i Pana kościelnego Władysława Karkoszki za uświetnienie naszej uroczystości. Dziękujemy również Panu Grzegorzowi Rzepiszczakowi za wykonanie przepięknych zdjęć.

P.P.

foto: Grzegorz Rzepiszczak

Drukuj stronę Drukuj stronę