Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej w Lipnicy Wielkiej

Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej w Lipnicy Wielkiej

Na lipnickim amfiteatrze mieliśmy zaszczyt gościć jedną z najbardziej rozchwytywanych orkiestr – Orkiestrę Reprezentacyjną Straży Granicznej.

W koncercie prowadzonym przez ppłk SG mgr Leszka Mieczkowskiego, kapelmistrza orkiestry, mieliśmy okazję usłyszeć takie utwory jak np. Trębacz Franio, Nim wstanie dzień, Nic nie może wiecznie trwać czy Uwerturę Bohaterską. Dodatkowo brzmienie orkiestry pięknie dopełniły śpiewy solistów: Natalii Zabrzeskiej-Borowiec, Iwony Chruślickiej i Krzysztofa Madziara.

Co ciekawe, w orkiestrze gra również mieszkaniec Lipnicy Wielkiej, Zbigniew Smoleń.

Koncert poprowadził Jan Świdroń.

Na zakończenie głos zabrali i wręczyli kwiaty i podziękowania: Wójt Gminy Lipnica Wielka Mateusz Lichosyt oraz Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Karkoszka.

(K.K.)

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej jest muzycznym ambasadorem Straży Granicznej w kraju i za granicą. Z powodzeniem i uznaniem prezentuje się na licznych krajowych oraz międzynarodowych festiwalach muzycznych m.in. w Niemczech, Belgii, Danii, Słowacji, Włoszech, Węgrzech, Szwecji, Szwajcarii, Norwegii, Ukrainie, Litwie, Białorusi, Czechach, Francji, Holandii, Szkocji, Anglii, Norwegii oraz w Stanach Zjednoczonych. Reprezentuje Straż Graniczną w czasie najważniejszych uroczystości państwowych, okolicznościowych i religijnych. Swoim patriotycznym repertuarem podtrzymuje tradycje narodowe oraz przedstawia z muzycznym rozmachem bogatą historię polskości. Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej poszczycić się może liczbą ponad 10 tysięcy koncertów entuzjastycznie oklaskiwanych przez wielomilionową widownię.

Szczególnie atrakcyjny i widowiskowy jest pokaz musztry paradnej w jej wykonaniu. W rytm różnorodnej muzyki zespół orkiestry tworzy oryginalne figury i układy. Orkiestra Reprezentacyjna SG jest jedyną z orkiestr wojskowych używającą podczas musztry paradnej tradycyjnych instrumentów ludowych (trombity beskidzkie, dzwonki pasterskie – „zbyrcoki” , góralska ciupaga w ręku tamburmajora).
Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej godnie reprezentuje Rzeczpospolitą Polską na arenie międzynarodowej.

foto. Paweł Pastwa Orawa.tv

Drukuj stronę Drukuj stronę