Mieszkańcy schroniska w Winiarczykówce tak skutecznie opowiedzieli swoją historię, że zdobyli nagrodę na konkursie „Opowiedz…”

11 marca 2021 r. odbyła się Gala online zorganizowana przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Tygodnik Newsweek Polska. Podczas Gali transmitowanej na żywo rozstrzygnięto Konkurs o tytuł „Społecznika Roku”, Podsumowano XI edycji Programu „Działaj Lokalnie” oraz Nagrodzono laureatów Konkursu „Opowiedz…” 2019 i 2020.
Do konkursu „Opowiedz” zgłoszono blisko 120 prac wyłonionych w eliminacjach lokalnych w czterech kategoriach. Brał w nim też udział film pod tytułem „To, co ważne…” zgłoszony w ubiegłym roku przez Stowarzyszenie Rozwoju Orawy.


Film ten został zrealizowany przez Misję Teen Challenge, a wzięli w nim udział mieszkańcy „Domu na Granicy” w Winiarczykówce. Materiał do filmu został nakręcony w ramach projektu “W stronę kultury” – projekt ten Misja Teen Challenge w Winiarczykówce aktywowała kilka lat temu i ma on na celu ułatwienie osobom w kryzysie bezdomności dostępu do szeroko rozumianej kultury. Przy realizacji filmu skupili się mieszkańcy schroniska, kadra i wolontariusze Misji. W wyniku tych działań powstał krótki film dokumentalny pod tytułem “To, co ważne…”, opowiadający o projekcie z 2019 r. “Orawa bardzo dobrze pomaga”, realizowanym przy współpracy lokalnego ośrodka Działaj Lokalnie – Stowarzyszenia Rozwoju Orawy.
W konsekwencji tych wszystkich działań, mieszkańcy „Domu na Granicy” znowu skutecznie opowiadają o tym co dzieje się w naszej Gminie. W tegorocznym konkursie „Opowiedz” film został nagrodzony główną nagrodą w kategorii: miejsce.

Drukuj stronę Drukuj stronę