Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła w Gminie Lipnica Wielka

Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła w Gminie Lipnica Wielka

Edukacja wcale nie musi być nudna! Przekonali się o tym uczniowie ze wszystkich lipnickich szkół podstawowych, którzy w dniach 26-27.09.2022 roku mieli okazję poznać atrakcje Mobilnego Centrum Edukacji – Turystyczna Szkoła.
Projekt MCETS jest zainaugurowany przez Polską Organizację Turystyczną mający na celu promocję polskiej turystyki wśród dzieci oraz promocję Polskiego Bonu Turystycznego. Inicjatywa adresowana jest do młodzieży szkolnej szkół podstawowych. Program uczy i bawi, a głównym jego założeniem jest pokazanie atrakcji turystycznych w Polsce oraz edukacja w zakresie bezpiecznego podróżowania.
Uczniów przywitał robot humanoidalny o imieniu Pepper, który zaprezentował stoiska oraz zatańczył i zagrał z dziećmi w kalambury. Przygotowanych zostało siedem stref, w których odwiedzający mogli m.in. skorzystać z aplikacji wykorzystujących augmented reality, stołów multimedialnych, tabletów z aplikacjami, czy rozwiązań virtual reality pozwalających na wirtualne zwiedzanie ciekawych miejsc. Uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat najważniejszych atrakcji turystycznych, wziąć udział w wyścigu rowerowym, usiąść w kajaku, nauczyć się poprawnie kompletować plecak na kajakową lub górską wyprawę. Na nurtujące pytania dzieci odpowiadali animatorzy, którzy chętnie pomagali w korzystaniu z dostępnych atrakcji. Jedna ze stref została przygotowana przez Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (GOPR). Ratownicy zapoznali młodych turystów z zasadami zachowania w górach oraz udzielania pierwszej pomocy.
Jest nam niezmiennie miło, iż Mobilne Centrum Edukacji – Turystyczna Szkoła odwiedziło naszą gminę.

M. Michalak

Drukuj stronę Drukuj stronę