Moj w mieście??? Czemu nie! Wspaniała inicjatywa Pana Piotra

Nie od dziś wiadomo że na Orawie istnieje piękna tradycja stawiania Moja w nocy z 30 kwietnia na 1 maja. Kawaler stawia go przed domem panny wobec której ma zamiary matrymonialne.

Ale co, jeśli panna nie mieszka na Orawie?

Ale co, jeśli panna mieszka w bloku?

Świetnie z tym problemem poradził sobie Pan Piotr Kubacki, pochodzący z Kiczor, na co dzień mieszkający na Śląsku. W tym roku zaplanował wesele, z okazji którego życzymy mu wiele miłości i szczęścia. Ale jak tradycja nakazuje, wybrance należy postawić Moj. Wybranka pochodzi z Rudy Śląskiej i tam też Moj został postawiony.

Z uwagi na otaczające dom Panny Młodej bloki i wieżowce, Moj niewątpliwie zwraca na siebie uwagę.  

Świetna inicjatywa Pana Piotra wzmocniona była tym, iż oprócz tabliczki, przybitej do żerdzi, na ogrodzeniu domu powiesił on baner, który objaśnia symbolikę tego drzewka. Oprócz kilku zdań o tradycji, przedstawił również mieszkańcom Śląska Orawę, zachęcając ich do odwiedzin tego pięknego miejsca oraz umieścił odnośnik w formie QR kod.

Panie Piotrze dziękujemy za piękną i oryginalną promocję naszej wspaniałej Orawy. Życzymy wszystkiego co najlepsze dla Pana i Pana wybranki oraz liczymy że Moj wybrance się spodobał, a teraz kolej na tradycyjne orawskie wesele.

O inicjatywie dowiedzieliśmy się przypadkowo, ale Pan Piotr zgodził się aby Państwa również o tym poinformować;)

K.K., foto: inicjator

 

Drukuj stronę Drukuj stronę