Najbliższy weekend jest ostatnim, kiedy można głosować w Budżecie Obywatelskim

Najbliższy weekend jest ostatnim, kiedy można głosować w Budżecie Obywatelskim. Serdecznie zachęcamy do zagłosowania na stronie bo.malopolska.pl na nasze inicjatywy:

  1. LIGA SIATKÓWKI im. GRZEGORZA WESOŁOWSKIEGO

W oparciu o dotychczasowe turnieje Memoriału Grzegorza Wesołowskiego i rosnące zainteresowanie powstał pomysł organizacji amatorskiej ligi siatkówki. Rozgrywki mają na celu stworzenie atrakcyjnych i zróżnicowanych form spędzania czasu dla mieszkańców i przyjezdnych zawodników oraz integrację osób poprzez wspólny udział we współzawodnictwie sportowym. Dodatkową korzyścią, jaką niesie ze sobą organizacja wydarzenia sportowego na skalę całego regionu, jest promocja aktywnego spędzania czasu. Na zakończenie ligi w listopadzie 2022 roku planowany jest turniej dla najlepszych drużyn z uroczystym zakończeniem i koncertem.

KOD ZADANIA: POD15

  1. KIM NAPRAWDĘ JESTEM? WARSZTATY I PRELEKCJE NT. REGIONALIZMU DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH.

Celem projektu jest aktywne uczestnictwo w działaniach edukacyjnych, których celem jest poznawanie i odkrywanie lokalnej kultury. Projekt ma być alternatywą dla spędzania czasu w świecie wirtualnym. W ramach projektu będą się odbywać prelekcje i warsztaty mające na celu wzbudzenie świadomości przynależności do regionu przez jego mieszkańców. Prowadzone on będą przez wykwalifikowanych regionalistów i społeczników oraz instruktorów tańca i śpiewu. Na zakończenie odbędzie się konkurs wiedzy regionalnej wraz z uroczystym koncertem oraz konferencja.

KOD ZADANIA: POD10

  1. ORAWSKI DUATHLON

Inicjatywa polegać ma na zorganizowaniu duathlonu czyli połączenia biegów i jazdy na rowerze. Zmagania sportowe na terenie położony w pobliżu Babiej Góry mają być odskocznią od codziennego świata oraz mają dać możliwość poczucia ducha rywalizacji dla uczestników. Aktywność fizyczna jest nieodzownym elementem zdrowego trybu życia i ma pomagać mieszkańcom subregionu w utrzymaniu sprawności. Będzie to również kontynuacja zainicjowanej w 2020 r. I edycji Orawskiego Duathlonu.

KOD ZADANIA: POD25

Drukuj stronę Drukuj stronę