Nasi seniorzy w Baranowie

Nasi seniorzy w Baranowie

W dniu 6 sierpnia 2023 r., 14 osobowa grupa seniorów – uczestników projektu „Aktywny Senior” z Lipnicy Wielkiej na zaproszenie Wójta Gminy, Klubu Seniora „Pogodny Zmierzch” i Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Baranowie (województwo mazowieckie) uczestniczyła w Przeglądzie Piosenki Klubowej w Baranowie.
Festiwal ten odbywa się cyklicznie i w tym roku organizowany był już piętnasty raz. Na scenie występowało wiele grup wokalnych z całego regionu ostrołęckiego w tym po raz pierwszy wystąpiła grupa Seniorów z Lipnicy Wielkiej na Orawie. Przegląd cieszy się dużą popularnością o czym świadczy liczny udział artystów amatorów prezentujących różnorodny repertuar.
Nasz udział w tej imprezie był okazją do integracji i wymiany doświadczeń z osobami z różnych klubów i miejscowości oraz zaprezentowania piosenek o naszym pięknym regionie babiogórskim.
Każda grupa seniorów otrzymała pamiątkowy puchar i dyplom za występ w przeglądzie, a potem uczestnicy wspólnie biesiadowali i bawili się przy muzyce tanecznej.
Seniorzy w czasie pobytu w Baranowie zwiedzili Zagrodę Kurpiowską w Kadzidle oraz Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Wachu, gdzie poznawali kulturę i zwyczaje regionu kurpiowskiego.
Dziękujemy serdecznie organizatorom na czele z Panem Henrykiem Toryfterem Wójtem Gminy Baranowo, za zaproszenie na festiwal oraz życzliwe i gościnne przyjęcie. Jednocześnie dziękujemy Panu Matuszowi Lichosytowi Wójtowi naszej Gminy za umożliwienie i zorganizowanie wyjazdu do Baranowa.

Agnieszka Stopiak
Zofia Jasiura
OPS Lipnica Wielka

Drukuj stronę Drukuj stronę