Nauka baletu i tańca w Gminie Lipnica Wielka

01.10.2021r o godz. 16:00 w Domu Ludowym w Lipnicy Wielkiej odbędzie się spotkanie organizacyjne z Klub Sportowy Frajda Zakopane dotyczące zajęć baletu i tańca w naszej Gminie.

Podczas spotkania zostanie przedstawiony plan zajęć oraz sprawy organizacyjne. Podczas spotkania będzie możliwość zapisu na zajęcia.

Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci!

ZAJĘCIA BALETU

Zajęcia z Baletu to nauka rytmu i elegancji ruchu, plastyczności i gibkości ciała dziecka. To bardzo ważny i na szczęście coraz bardziej doceniony sposób  kształcenia umiejętności ruchowych u dzieci. To doskonałe zajęcia kształtujące u dziewczynek nawyki dobrej postawy, a dodatkowy aspekt ślicznych, baletowych, księżniczkowych stroi pomaga przenieść im się do świata ulubionych bajek, co podwójnie motywuje do systematycznego uczestniczenia w zajęciach. Balet rozwija poczucie rytmu, uczy partnerstwa i współpracy w grupie. Nauka podstaw tańca Klasycznego uczy wrażliwości na sztukę. To Zajęcia, na których kształtuje się nawyki dobrej postawy, przez gibkość i rozciąganie i ćwiczenia przy drążku po skoki i piruety.

ZAJĘCIA TANECZNE

Misją Akademii Tańca jest rozwijanie zainteresowań i pasji tanecznych pod opieką starannie dobranych pedagogów i instruktorów różnych technik Tańca . Stała współpraca ze znakomitą kadrą instruktorów realizująca z pasją misję szkoły gwarantuje wysoki poziom nauczania oraz wyjątkową atmosferę i indywidualne podejście do uczniów. Pragnąc by uczniowie rozwijali i podnosili swój poziom artystyczny w okresie wakacji Frajdowa Akademia Tańca organizuje Warsztaty Taneczne zapraszając do współpracy tancerzy- finalistów programu You Can Dance. Zajęcia adresowane są do dzieci od 8-go roku życia W programie zajęć: – Clip Dance – Funky – Hip-Hop – Jazz, Modern Jazz/współczesny – Podstawy Show-Dance – Undergrande – Dip-Dance – Klasyka – elementy jogi

CELEM ZAJĘĆ JEST:

·         wyrobienie u dzieci nawyku utrzymania prawidłowej postawy ciała

·         rozwinięcie poprawnej koordynacji ruchowej, muzykalności, pamięci ruchowej

·         kształtowanie gibkości

W PROGRAMIE ZAJĘĆ:

·         podstawy Tańca klasycznego, ludowego, charakterystycznego, współczesnego, historycznego,

·         zajęcia rytmiczno-taneczne, gimnastyka rozciągająco-uzupełniająca (technika „barre au sol”)

·         zasady prawidłowego oddychania w Tańcu

Więcej informacji na stronie: https://frajda.zakopane.pl/diy/akademia-tanca-i-baletu/

Drukuj stronę Drukuj stronę