Odblaskowa szkoła w klubie seniora

Uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi w Lipnicy Wielkiej wraz z wychowawczynią, gościli na spotkaniu w Klubie Seniora, przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Lipnicy Wielkiej.

Celem tego spotkania było zwiększenie świadomości i wiedzy na temat bezpieczeństwa osób starszych jako uczestników ruchu drogowego.

Podczas wizyty przedstawiono prezentację multimedialną dotyczącą bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym oraz roli elementów odblaskowych w trakcie poruszania się po drogach. Uczniowie zaśpiewali także piosenkę promującą zakładanie odblasków.

Dzieci zorganizowały też quiz, w którym gospodarze odpowiadali na różne pytania z zakresu przepisów drogowych.

Uczniowie na koniec spotkania wyposażyli wszystkich Seniorów w elementy odblaskowe oraz podarowali słodki upominek z odblaskowym przesłaniem. Każdy uczestnik otrzymał również specjalnie przygotowany na tę okazję Kodeks Seniora, w którym uczniowie zawarli najważniejsze zasady bezpieczeństwa drogowego.

Seniorzy z wielką życzliwością podeszli do szkolnej akcji . Ze zrozumieniem i uśmiechem przyjęli porady i odblaski od uczniów.

Bardzo dziękujemy Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Lipnicy Wielkiej za możliwość spotkania się z Seniorami i ciepłe przyjęcie.

Drukuj stronę Drukuj stronę