Orawianie na Przednówku na Polanach w Kościelisku

Zakończył się ,,Przednówek na Polanach” w Kościelisku. Bardzo udana, trzydniowa impreza, z mnóstwem uczestników i na bardzo wysokim poziomie.

,,Orawianie” również posłali tam swoją reprezentację i to dość liczną. Reprezentowały nas mianowicie… aż cztery muzyki, (dwie dziecięce, młodzieżowa i dorosła), dwie grupy śpiewacze (dziecięca i dorosła) i jedna solistka. Miło było znów znaleźć się wśród swoich przyjaciół, wystąpić na żywo, posłuchać prezentacji innych grup. Wszyscy nasi przedstawiciele spisali się na medal. Najlepiej jednak tym razem poszło naszej dziecięcej grupie śpiewaczej. Tak. To ta grupa, która od dłuższego czasu nie mogła jakoś przebić się na żadnym konkursie ze swoim śpiewem. Tym razem jednak to oni byli najlepsi w śród Orawian i wyśpiewali w Kościelisku ,,Srebrny Zbyrcok”. Gratulacje.

Gratulujemy również wszystkim innym grupom orawskim, które reprezentowały nasz region i innym uczestnikom. I to zarówno tym, którzy coś zdobyli, jak i tym co im się tym razem z różnych względów nie powiodło. Pamiętajmy. To tylko konkurs. Najważniejsza w tym wszystkim niech zawsze pozostanie przyjemność i radość z tego co wykonujemy. Wysokie miejsce też jest miłe. Ale nie najważniejsze.

Podsumowując. Były to dwa wyjątkowe dni spędzone w Kościelisku w towarzystwie wyjątkowych ludzi, przy dźwiękach muzyki i śpiewu. I oby tak było już zawsze.

Karkoszka Eugeniusz. (Foto Basia Brenkus i Gmina Kościelisko).

Drukuj stronę Drukuj stronę