Podsumowanie Akcji Senior-Seniorowi i kolędowanie seniorów przy świątecznym stole

Podsumowanie Akcji Senior-Seniorowi i kolędowanie seniorów przy świątecznym stole

W piękne, przedświąteczne popołudnie w naszej Kawiarence Społecznej zorganizowaliśmy wspólne kolędowanie przy świątecznym stole. Śpiewaliśmy kolędy i pastorałki orawskie, rozmawialiśmy o zwyczajach świątecznych, strojach, tradycjach, złożyliśmy sobie życzenia, a także mogliśmy zasmakować w świątecznych smakach przygotowanych przez Klub Seniora z Lipnicy Wielkiej.

Podsumowaliśmy również Akcję Senior – Seniorowi. Podziękowania popłynęły od Wójta Gminy Lipnica Wielka Mateusza Lichosyta oraz przedstawicieli Stowarzyszenia Lipnica Wielka na Orawie i jednostek gminnych. Wręczono symboliczne podziękowanie za akcję oraz bony na przyszłoroczne działania dla seniorów (m.in. na transport, bilety wstępu, sprzęt AGD).

Przez cały okres przedświąteczny około 30 seniorów zaangażowało się w produkcję i sprzedaż wigilijnych specjałów, zrobionych przez Klub Seniora w Lipnicy Wielkiej. Z kolei seniorzy, którzy bezpośrednio nie mogli wesprzeć akcji z różnych zazwyczaj zdrowotnych powodów, wsparli akcję kupując wyroby od Pań. Cały dochód został przeznaczony na wsparcie leczenia seniorki. Udało się zebrać wspaniałą kwotę w wysokości 7331,00 zł. Seniorzy wykonali ok 100 kg uszek i pierogów oraz ok. 1500 pasztecików i ok 1000 krokietów. Szczególne podziękowanie należą się Pani Bożenie Kulidze, która skoordynowała pracę pań przy produkcji pierogów i uszek w kawiarence społecznej oraz Pani Anieli Kubackiej i Wilmie Bodzioch – koordynatorkom produkcji krokietów i pasztecików. Pani Aniela Kubacka bezinteresownie otworzyła swój dom, gdzie kobiety mogły korzystać z całego niezbędnego sprzętu, a nawet zaangażowała męża do pomocy. Panie te wykazały się niezwykłym talentem organizacyjnym, a wraz z wszystkimi zaangażowanymi w akcję seniorami – wielkim sercem.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu Stowarzyszenia Lipnica Wielka na Orawie pt. „Pasterskie dziedzictwo Górnej Orawy” w ramach programu „Etno Małopolska – II edycja”; projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz współpracy Wójta Gminy Lipnica Wielka Mateusza Lichosyta, Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnego Centrum Kultury, Stowarzyszenia Lipnica Wielka na Orawie i Stowarzyszenia Rozwoju Orawy.

fot. OPS, Bronek Kowalczyk oraz K.K.

Akcja Senior-Seniorowi

Spotkanie kolędowe

Drukuj stronę Drukuj stronę