Przywarówcańskie Śpasy

„Przywarówcańskie Śpasy”

Dnia 1 czerwca 2024 roku przy Szkole Podstawowej nr 4 im. dra Emila Kowalczyka w Lipnicy Wielkiej odbyła się wyjątkowa impreza środowiskowa „Przywarówcańskie Śpasy”, zorganizowana z okazji Dnia Rodziny oraz Dnia Dziecka. Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 4 im. dra Emila Kowalczyka w Lipnicy Wielkiej, Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej, Wójt Gminy Lipnica Wielka oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Przywarówce.

Impreza rozpoczęła się przywitaniem wszystkich uczestników przez panią dyrektor Bożenę Marcinek. Pierwszą konkurencją był emocjonujący bieg „Wilk goni owce”, w którym dzieci i dorośli „owce” biegli w stronę Babiej Góry uciekając przed jadącym na rowerze „wilkiem”. Konkurencja nie była łatwa, w nagrodę na mecie dla uczestników czekały pyszne lody. Dziękujemy Pani Iwonie Wilk „Bistro Szary Wilk” za zasponsorowanie lodów. Podczas biegu czuwali nad bezpieczeństwem strażacy OSP Przywarówka.

W tym dniu dla rodziców przygotowano specjalny występ z okazji Dnia Mamy i Taty, który odbył się w Muzeum Pasterstwa przy szkole. Młodzi artyści z klas 1-3 oraz oddziału przedszkolnego zaprezentowali swoje talenty, były wiersze, piosenki, taniec oraz przedstawienie Familiada w wykonaniu klasy III, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony publiczności.

Kolejna częścią imprezy były zabawy festynowe takie jak: Bieg kelnera, Wyścig z piłką lekarska, Śpasy z kapustom, Przewozynie łowiec, Sadzynie i wykopywanie rzepy w filcokak oraz Dojynie łowiec. Zabawy festynowe odbywały się na boisku szkolnym, gdzie na uczestników czekały różnorodne atrakcje oraz nagrody. Dzieci mogły bawić się również na dmuchańcu, który był super atrakcją dla najmłodszych i nie tylko. Na miejscu dostępne były także stoiska z poczęstunkiem, gdzie można było skosztować pysznych potraw i słodkości, przygotowanych przez rodziców oraz skosztować pysznej waty cukrowej.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz oraz zawody strażackie, które były nie tylko widowiskowe, ale również edukacyjne. Strażacy z OSP Przywarówka zaprezentowali sprzęt strażacki, techniki gaszenia pożarów oraz przeprowadzili konkursy sprawnościowe dla dzieci.

Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała dobrej zabawie i integracji mieszkańców. Wszyscy uczestnicy, zarówno ci najmłodsi, jak i starsi, opuszczali imprezę z uśmiechem na twarzy i niezapomnianymi wspomnieniami.

„Przywarówcańskie Śpasy” okazały się sukcesem, pokazując siłę wspólnoty i zaangażowanie lokalnej społeczności. Organizatorzy, czyli Szkoła Podstawowa nr 4 im. dra Emila Kowalczyka w Lipnicy Wielkiej, Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej, Wójt Gminy Lipnica Wielka oraz OSP Przywarówka, stanęli na wysokości zadania, tworząc niezapomniane wydarzenie dla wszystkich uczestników.

Opracowanie Agnieszka Gombarczyk

Drukuj stronę Drukuj stronę