Puchar Polski KS Babia Góra. Sezon piłkarski rozpoczęty.

Sezon piłkarski 2021/2022 rozpoczęty. Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią wznowiono rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu PPPN. W pierwszej rundzie piłkarze Babiej Góry spotkali się z drużyną Skalnych Zaskale w wyjazdowym meczu i odnieśli pewne zwycięstwo.

Babia Góra od początku spotkania stwarzała sytuacje bramkowe, lecz raziła nieskuteczność. Gospodarze mądrze się bronili i grali z kontry. Dwie z nich przyniosły skutek i po 20 min. Lipniczanie przegrywali 2-0. Po utracie drugiej bramki, drużyna doszła do wniosku, że wakacje się skończyły. Sygnał do ataku dał G. Antosiak, który w 30 min. po podaniu D. Kuspra strzelił pierwszą bramkę dla Babiej Góry. Minutę później ta sama para doprowadziła do wyrównania. W drugiej połowie na boisku istniała już tylko jedna drużyna. Lipniczanie dorzucili jeszcze pięć bramek i pewnie wygrali 7-2 i tym samym awansowali do 1/8 rozgrywek Pucharu Podhala.

Skalni Zaskale – Babia Góra 2-7 (2-2)

SKŁAD:

K.Kobroń, G.Skoczyk, P.Lach, Ł.Wontorczyk (80.M.Stopka), D.Kusper (75 Sz.Urban), A.Stopiak (83 R.Machajda), G.Antosiak, H.Konieczny, S.Basisty, W.Szczerba, R.Rudyk (30 M.Coutinho, 60 E.Flerias Da Silva)

83 – 2-7 Konieczny – Da Silva

W niedzielę 08.08.2021 o godz. 15.00 na stadionie w Lipnicy rozpoczynamy sezon V ligi 2021/2022 meczem z Wierchami Pasierbiec.