Julia Kucek wywalczyła awans do ogólnopolskich zawodów „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” w dwuboju lekkoatletycznym – skoku wzwyż oraz biegu na 600 m.
Podczas eliminacji wojewódzkich w swojej kategorii, które odbyły się 8 maja na stadionie MOSiR w Olkuszu, zajęła 1. miejsce. Zwycięstwo zapewniło jej awans i „bilet” do finału ogólnopolskiego w Chorzowie.
Finał odbędzie się we wrześniu na Stadionie Śląskim, gdzie rywalizować będą najlepsi młodzi lekkoatleci z całej Polski.
Gratulujemy osiągniętego wyniku i życzymy powodzenia podczas finału.








