Ślubowanie klasy pierwszej.

Ślubowanie klasy pierwszej w Szkole Podstawowej nr 1 im. Św Królowej Jadwigi

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi są już pełnoprawnymi uczniami. 28 października przystąpili do uroczystego ślubowania.

W tym wyjątkowym dniu wyruszyli w podróż do świata nauki, wcielając się w rolę marynarzy. Pod kierunkiem swojego kapitana statku – Pana Dyrektora Łukasza Klozyka oraz koleżanek ze starszych klas musieli udowodnić, że są godni miana uczniów naszej szkoły, wykonując szereg zadań i odpowiadając na pytania.Ich morskiej podróży pełnej przygód z uwagą przyglądali się rodzice, nauczyciele i koledzy.

Jak na prawdziwych marynarzy przystało, pierwszoklasiści najpierw dopłynęli do Wyspy Piosenki. Kolejnym punktem na mapie żeglugi była Wyspa Wiedzy o naszym kraju. Tym razem uczniowie również szczęśliwie zacumowali swój okręt, gdyż wzorowo odpowiedzieli na wszystkie pytania, nabrali wiatru w żagle i mogli wyruszyć w dalszym rejs, zwiedzili więc Wyspę Gimnastyki, gdzie musieli udowodnić swoją sprawność poprzez wykonanie choreografii z szarfami.

Kapitan zaliczył wykonanie wszystkich zadań. Po czym nastąpił najważniejszy moment wspólnego rejsu- Uroczyste Ślubowanie w obecności pocztu sztandarowego. Aktu pasowania na ucznia dokonał dyrektor szkoły. Uwieńczeniem uroczystości były wspólne fotografie i upominki.

Po tak wspaniałym zdanym egzaminie pierwszoklasiści z pewnością będą godnymi reprezentantami szkolnej społeczności.

M. Pawlak

Drukuj stronę Drukuj stronę