Sukces orawskich muzykantów w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą

Sukces orawskich muzykantów w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą

Zakończył się 56. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. W konkursie udział wzięło 27 kapel, 36 zespołów śpiewaczych, 17 instrumentalistów, 30 solistów śpiewaków oraz 26 grup w konkursie „Mistrz i Uczeń”, łącznie 650 artystów ludowych z 13 województw.

Z wielką przyjemnością informujemy, iż dorosła Muzyka Zespołu Orawianie z Lipnicy Wielkiej w składzie: Eugeniusz Karkoszka – prym, Tadeusz Olszowy – sekund I, Władysław Antałczyk – sekund II, Grzegorz Kocur – bas, zajęła I miejsce.

Tak naprawdę jest to skład grający kiedyś w „Orawianach”. Kierownik muzyki, Eugeniusz Karkoszka ledwo namówił w zeszłym roku chłopaków do wzięcia udziału w Konkursie Muzyk Podhalańskich w Nowym Targu, bowiem, jak twierdzi, namówienie ich do udziału w jakimkolwiek konkursie graniczy z cudem. Potem była nominacja „Orawian” jako przedstawicieli powiatu nowotarskiego do Kazimierza. Panowie nie zapomnieli jak się gra tradycyjnie po „starodownymu”, a wręcz wykonali to koncertowo.

Gratulujemy również wszystkim innym wykonawcom, którzy zagrali lub zaśpiewali w Kazimierzu, zarówno tym z powiatu nowotarskiego, tatrzańskiego, jak i wszystkim innym wykonawcom, bowiem już sam udział w Kazimierzowskim Festiwalu jest ogromnym sukcesem.

Drukuj stronę Drukuj stronę