Sukces w Małopolskim Konkursie z Języka Polskiego

Uczniowie najstarszych klas Szkoły Podstawowej Nr 1 w Lipnicy Wielkiej, jak co roku, próbują swoich sił w konkursach przedmiotowych. Tak było i tym razem. Uczennice klasy VIII: Patrycja Olesińska i Natalia Gąbarczyk w październiku 2020 r. wzięły udział w etapie szkolnym Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego. Uczennice wykazały się ogromną wiedzą, bowiem Patrycja Olesińska zdobyła 55p. na 60 możliwych, tj. 91, 6%, zaś Natalia Gąbarczyk 45p., tj. 75%. Kwalifikacja do etapu rejonowego odbyła się od 82%, więc Patrycja została zakwalifikowana do grona tych osób, które miały walczyć dalej i reprezentować szkołę w etapie rejonowym MKJP. Gratulujemy osiągnięć, a rodzicom uczennic dziękujemy za pomoc, zaangażowanie i wsparcie. Nauczycielem przygotowującym uczennicę do konkursu była p. Edyta Karkoszka.

Czas na Etapy Wojewódzkie

W dniu 27.01.21r. odbył się kolejny etap Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego – etap rejonowy. Po wynikach, które  ukazały się na stronie kuratoryjnej miło nam poinformować, że uczennica kl. VIII Patrycja Olesińska w etapie rejonowym konkursu zdobyła 93%, a tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego MKJP. Obecnie przygotowuje się do trzeciego etapu konkursu, który odbędzie się 03.03.21 w Krakowie. Już dzisiaj trzymamy kciuki i życzymy połamania pióra.

Warto dodać, że uczennicy Patrycji należą się szczególne uznania, bowiem zakwalifikowała się też z wynikiem 84% do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Geograficznego. Etap wojewódzki tegoż konkursu odbędzie się 12.03.21r. Serdecznie gratulujemy uczennicy uzyskanych wyników w w/w konkursach, zapału, dyscypliny w przyswajaniu wiedzy i życzymy kolejnych wyzwań, dzięki którym wykaże się swoim potencjałem. Jesteśmy dumni z uczennicy SP1 Patrycji Olesińskiej i życzymy jej dalszych sukcesów.
Nauczycielem przygotowującym uczennicę do MKJP była p. Edyta Karkoszka, zaś do MKG p. Władysława Moniak.

Drukuj stronę Drukuj stronę