VI Turniej w Futsalu Drużyn Strażackich

VI Turniej w Futsalu Drużyn Strażackich

Lipnica Wielka już po raz VI stała się gospodarzem futsalowego turnieju drużyn strażackich. Wydarzenie to odbyło się 25 marca 2023 r. na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2, a organizatorem wydarzenia była jednostka OSP z Centrum.

To międzynarodowe wydarzenie (można tak powiedzieć ze względu na uczestnictwo w turnieju drużyny z DHZ Zubrohlava) z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, przez co organizatorzy byli zmuszeni do ograniczenia ilości drużyn w turnieju do 20, choć chętnych jednostek było o wiele więcej. Ostatecznie w rozgrywkach wzięły udział drużyny OSP niemal z całego powiatu nowotarskiego, w tym reprezentanci z Państwowych Straży Pożarnych z Rabki-Zdroju oraz Nowego Targu, a także przedstawiciele ze wspomnianej powyżej jednostki ze Słowacji.

Jednostki reprezentujące naszą gminę tj. OSP Murowanica, Centrum, Przywarówka i Kiczory zakończyły rywalizację na etapie meczów grupowych, natomiast do najlepszej „czwórki” zameldowały się drużyny jednostek OSP Harklowa, OSP Dębno, OSP Rdzawka i OSP Ponice, gdzie po niesamowicie emocjonującym finale wraz z rzutami karnymi najlepszą drużyną VI turnieju drużyn strażackich została jednostka z Ponic. Drugie miejsce przypadło drużynie z Rdzawki, a najniższy stopień podium dla Dębna.

Jako organizatorzy cieszymy się, że wszystkie drużyny wyjeżdżały z naszego turnieju zadowolone, a zwłaszcza ekipy, które zdobyły cenne nagrody m. in. mundur bojowy, hełm strażacki czy buty z rękawicami, a także wiele innych, które w głównej mierze zostały ufundowane przez sponsorów.

Dodatkowo jesteśmy dumni z faktu, że podczas trwającej równolegle z turniejem zbiórki krwi zostało zebranych 25 jednostek, głównie od mieszkańców naszej gminy, którzy kolejny raz udowodnili wielkość swoich serc.

Dziękujemy wszystkim, którzy nieustannie wspierają działania naszej jednostki, zwłaszcza przy organizacji tego turnieju, począwszy od władz gminnych z Lipnicy Wielkiej, wszystkim sponsorom, partnerom, a szczególnie druhom z jednostki OSP Lipnica Wielka Centrum za przygotowanie i sprawne przeprowadzenie VI turnieju w futsalu drużyn strażackich.

Kamil Bodzioch

fot. archiwum OSP Lipnica Wielka – Centrum

Drukuj stronę Drukuj stronę