Wiosenny Bieg Wschodzącego Słońca: Stańcowa – Babia Góra – 6 czerwca 2021 r

Gmina Lipnica Wieka wraz z Fundacją Biegów Górskich „KOZICA” serdecznie zapraszają miłośników Babiej Góry oraz biegów alpejskich na wiosenną edycję Biegu Wschodzącego Słońca, który odbędzie się 6 czerwca 2021r. w Lipnicy Wielkiej na Orawie. Trasa Wiosennego Biegu Wschodzącego Słońca (Stańcowa-Babia Góra) będzie poprowadzona na szczyt Babiej Góry zielonym szlakiem turystycznym, gdzie będzie zlokalizowana meta.

Aby dostać się na metę zlokalizowaną na Diablaku (1725 m n.p.m.) uczestnicy będą musieli pokonać 4,5 kilometra i aż +840 metrów przewyższenia! Na szczycie Babiej Góry każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, a Diablak podaruje każdemu niezapomniane wrażenia i widoki. Z Diablaka przy dobrych warunkach pogodowych można podziwiać przepiękną panoramę Tatr oraz Beskidów.
Na wysokości 1616 m n.p.m. uczestnicy biegu będą mogli zobaczyć ślady po ruinach schroniska, które zostało wybudowane w latach 1904–05 z inicjatywy niemieckiego stowarzyszenia turystycznego Beskidenverein. Było to pierwsze i najwyżej położone schronisko w masywie Babiej Góry.

PROGRAM BIEGU
3:10 – otwarcie strefy startu i sprawdzanie wyposażenia obowiązkowego
3:30 – start Wiosennego Biegu Wschodzącego Słońca
5:00 – rozpoczęcie wydawania ciepłego posiłku regeneracyjnego (Polana Stańcowa – obok Ośrodka Charytatywno-Wypoczynkowego „Górska Przystań” w Lipnicy Wielkiej )
7:30 – dekoracja najszybszych zawodników Wiosennego Biegu Wschodzącego Słońca (Polana Stańcowa – obok Ośrodka Charytatywno-Wypoczynkowego „Górska Przystań” w Lipnicy Wielkiej )

INFORMACJA O BIEGU WSCHODZĄCEGO SŁOŃCA (STAŃCOWA- BABIA GÓRA):
Dystans: 4,5 km
Przewyższenie: +840 m
Start: 6 czerwca 2021 r. godzina 3:30
Miejsce startu: Polana Stańcowa – obok Ośrodka Charytatywno-Wypoczynkowego „Górska Przystań” w Lipnicy Wielkiej
Meta: Diablak – szczyt Babiej Góry
Limit czasu: 2 godziny
Limit miejsc: 250
Biuro zawodów: Polana Stańcowa – obok Ośrodka Charytatywno-Wypoczynkowego „Górska Przystań” w Lipnicy Wielkiej

ZAPISY
Zapisy trwają do 21 maja 2021 r. lub do wcześniejszego wyczerpania limitu uczestników
Link do zapisów >>> https://b4sportonline.pl/bieg_na_babia/zapisy_na_wiosenny_bieg_wschodzacego_slonca_1

Więcej informacji na stronie Internetowej Fundacji: http://biegnababia.pl/?page_id=1889

Serdecznie zapraszamy do udziału w Biegu Wschodzącego Słońca(Stańcowa-Babia Góra) oraz do odwiedzenia Lipnicy Wielkiej na Orawie, która malowniczo rozciąga się u podnóża Babiej Góry. Bieg Wschodzącego Słońca (Stańcowa-Babia Góra) jest organizowany przy współpracy z Gminą Lipnica Wielka, Babiogórskim Parkiem Narodowym oraz Nadleśnictwem Nowy Targ.

Zapraszamy do Lipnicy Wielkiej i na Babią Górę!
Organizatorzy – „Kozica” Fundacja Biegów Górskich
Zdjęcia: Magdalena Sedlak, Krzysztof Nagacz, Radosław Denisiuk

Drukuj stronę Drukuj stronę