Wiosenny Bieg Wschodzącego Słońca

Wiosenny Bieg Wschodzącego Słońca

Miłośnicy biegów alpejskich spotkają się w najbliższy weekend u stóp Babiej Góry na 2. edycji Wiosennego Biegu Wschodzącego Słońca, który odbędzie się w Lipnicy Wielkiej.

Bieg będzie rozgrywany w randze Pucharu Polski Skyrunning 2022. Na tych zawodach odbędą się także eliminacje do Youth Skyrunning World Championships 2022 – Verical KM /Kategoria B (18-20 lat) i U23 (21-23 lat)/.

Współorganizatorem biegu jest Gmina Lipnica Wielka, a Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Biegów Górskich „Kozica”. Partnerami biegu są: Babiogórski Park Narodowy oraz Nadleśnictwo Nowy Targ. Sponsorem Głównym Wiosennego Biegu Wschodzącego Słońca jest marka PETZL. Pozostali Sponsorzy to: Garmin oraz THIS1.

Najważniejsze informacje o biegu:

🔹 Dystans: 4,7 km

🔹 Przewyższenie: +850 m

🔹 Miejsce startu: Lipnica Wielka – Polana Stańcowa

🔹 Meta: Diablak – szczyt Babiej Góry

Trasa Wiosennego Biegu Wschodzącego Słońca jest poprowadzona zielonym szlakiem turystycznym po malowniczym, południowym stoku Babiej Góry, z którego rozpościera się przepiękny widok na Tatry.

Każdy Uczestnik, który ukończy bieg w wyznaczonym limicie czasu, otrzyma na szczycie Babiej Góry pamiątkowy medal wykonany przez Pracownię Artystyczną Smreczaki – Magdalenę i Mariana Smreczaków.

Rekord Wiosennego Biegu Wschodzącego Słońca wynosi 00:38:59 i należy do Zbigniewa Jaworskiego. Wśród Pań najlepszy wynik w wiosennej edycji biegu uzyskała Oli Orkwiszewska, która przekroczyła linię mety z czasem 00:50:55. Czy te znakomite wyniki będą poprawione przekonamy się już 5 czerwca 2022 r.

Informacje o biegu dostępne są pod linkiem ➡ http://biegnababia.pl

Zdjęcia: Dominika Rakszewska, Dariusz Boroń

Drukuj stronę Drukuj stronę