Wizyta studyjna dla twórców ludowych w ramach projektu "Skarby górali..."

Wizyta studyjna dla twórców ludowych w ramach projektu „Skarby górali…”

W dniach 27 – 29 marca 2023 roku odbyła się wizyta studyjna twórców ludowych, w ramach projektu „Skarby górali spoza Podhala”. Twórcy ludowi z 5 regionów wzięli udział w wizycie studyjnej, która miała im pokazać praktyczną możliwość wykorzystania swoich talentów.

W programie odwiedzili m.in Jana Żurka – twórcę szachów dla trzech graczy, Beskidzkie Centrum Zabawki Drewnianej w Stryszawie, Trójstyk granic Polski, Czech i Słowacji, Centrum Produktu Regionalnego w Koniakowie i Centrum Koronki Koniakowskiej, Galerię Tadeusza Ruckiego, Dolinę Karpia, Wioskę wikliniarską, Galerię Białysówka i wiele innych galerii i miejsc. Program był niezwykle bogaty.

Nasz orawski region reprezentowali rzeźbiarze: Marcin Lichosyt i Aleksander Węgrzyn. Bardzo to zacna reprezentacja i cieszymy się, że dzięki projektowi mogą nabyć dodatkowych umiejętności i wiedzy, pomysłów i inspiracji.

Projekt „Skarby Górali spoza Podhala” jest wspólną inicjatywą Fundacji Mapa Pasji, 5 gminnych ośrodków kultury z południowej Małopolski (Łącko, Piwniczna-Zdrój, Krynica-Zdrój, Zawoja i Lipnica Wielka) i norweskiej firmy Håskog.

fot. Krzysztof Florys

Drukuj stronę Drukuj stronę