Wizyta studyjna w Norwegii pracowników Gminnego Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej

Wizyta studyjna w Norwegii pracowników Gminnego Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej

W związku z przystąpieniem do Projektu „Skarby Górali spoza Podhala” dofinansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu EOG Kultura, pracownicy Gminnego Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej (wraz z przedstawicielami czterech ośrodków kultury w: Łącku, Zawoi, Piwnicznej i Krynicy oraz koordynatora projektu Fundacji Mapa Pasji) uczestniczyli w wizycie studyjnej w Norwegii.

Dzięki norweskim partnerom Håskog, którzy zadbali by zająć czas niezwykle intensywnie i ciekawie, uczestnicy mogli zwiedzić obiekty kulturalne, muzea, parki ochrony kulturowej i krajobrazowej (tak zwane fiordy norweskie). Brali też udział w warsztatach tematycznych, podczas których mogli wymienić się doświadczeniami.

W projekcie „Skarby Górali”, oprócz Fundacji Mapa Pasji, biorą także udział Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju, Gminny Ośrodek Kultury w Łącku, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. Danuty Szaflarskiej w Piwnicznej-Zdroju, Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi im. dr Urszuli Janickiej-Krzywdy oraz Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej.

Ewa Magiera

Drukuj stronę Drukuj stronę