Wspólny Dzień Dziecka z dziećmi z Ukrainy

Wspólny Dzień Dziecka z dziećmi z Ukrainy

Międzynarodowy Dzień Dziecka to święto każdego malucha. Tego dnia każde dziecko powinno poczuć się wyjątkowo i miło spędzić czas z najbliższymi.

Gmina Lipnica Wielka i Publiczne Przedszkole w Kiczorach zorganizowali w dniu 7 czerwca 2022 roku wspólny Dzień Dziecka z dziećmi z Ukrainy, którzy wraz z rodzicami mieszkają na terenie naszej gminy.

W magiczny świat bajek wprowadzili nas uczestnicy Koła Aktywnych Czytelników – uczniowie Zespołu Szkół w Lipnicy Wielkiej prezentując spektakl o „Wielkim Baju” przygotowany pod opieką Pani Barbary Sojka – Kidoń. Krasnoludki, Królewna Śnieżka, Baba Jaga, Jaś i Małgosia… któż nie zna tych bajkowych postaci!. Wszyscy z wielkim zaciekawieniem oglądali przygotowane przedstawienie i zgodnie stwierdzili, że warto czytać bajki.

Następnie dzieci wraz z rodzicami spędzili czas na wspólnych zabawach i tańcach, a na końcu czekał na nich słodki poczęstunek. Było mnóstwo śmiechu, radości i wesołej zabawy. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień!

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego spotkania.

Marzena Michalak

Drukuj stronę Drukuj stronę