Wycieczka do Krakowa Szkoły Podstawowej Nr 1 w ramach projektu „Odkrywam Małopolskę”

7 października uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej nr 1 im. Świętej Królowej Jadwigi w Lipnicy Wielkiej pod opieką wychowawców oraz Pana Dyrektora, wyruszyli na wycieczkę do Krakowa w ramach projektu „Odkrywam Małopolskę” – program wsparcia turystki szkolnej współfinansowanego przez Województwo Małopolskie.

Po dotarciu do celu, nasza grupa – tradycyjnie w kamizelkach odblaskowych, udała się wraz z przewodnikiem na zwiedzanie zabytkowego Wawelu. W trakcie zwiedzania, uczniowie poznali wiele ciekawych szczegółów dotyczących życia Świętej Jadwigi – Patronki naszej szkoły. Dowiedzieli się o związkach rodzinnych młodej monarchini, jej roztropnej działalności politycznej, jej troskach osobistych i o innych tajemnicach jej życia.

Szczególnym wydarzeniem dla dzieci było zejście do podziemia zamku i podziwianie Smoczej Jamy. Następnie udaliśmy się Drogą Królewską na Rynek Główny, gdzie zwiedzaliśmy Kościół Mariacki, wewnątrz którego znajduje się XV-wieczny drewniany ołtarz wykonany przez słynnego rzeźbiarza Wita Stwosza.

Następnie po krótkim odpoczynku wszyscy przejechaliśmy do kina na seans filmowy pt. „Jak rozmawiać z psem” po którym szczęśliwie wróciliśmy do domu.

Wycieczka – chociaż jednodniowa – dała nam wiele radości i pewien zastrzyk wiedzy. Wyjazd ten okazał się nie tylko wyprawą krajoznawczą, ale też piękną lekcją historii Polski. Nauka w takiej formie pozwoliła nam w łatwiejszy i ciekawszy sposób przyswoić sobie wiele informacji z historii. Przekonaliśmy się, że odpoczywając i bawiąc się, możemy także wzbogacać naszą wiedzę.
#odblaskowaszkoła
Sylwia Lichosyt

Drukuj stronę Drukuj stronę