Wycieczka do Zakopanego Szkoły Podstawowej Nr 1

Dnia 17 czerwca 2021r. klasa VIII i dwie klasy VII a i b wybrały się na wycieczkę do Zakopanego. Brało w niej udział ok. czterdziestu osób. Opiekunami tejże eskapady byli: pan Dyrektor Ł. Klozyk, pani K. Buroń, p. M. Kołton i p. E. Karkoszka.

Wyprawa zaczęła się bardzo wcześnie, bo o godz. 7.45 odbyła się zbiórka przed budynkiem SP1w Lipnicy Wielkiej. O godz. 8.00 wyruszyliśmy w podróż. Kiedy już weszliśmy do autokaru i zajęliśmy miejsca, panie przypomniały nam o zasadach bezpieczeństwa i dobrym zachowaniu. Będąc wspólnie razem, zaczęliśmy miłe pogawędki, na które tak długo czekaliśmy. Po godzinie dotarliśmy do Zakopanego. Tam wysłuchaliśmy ciekawej opowieści pana przewodnika. Po krótkiej chwili zaczęliśmy wychodzić na Sarnią Skałkę. Po drodze mogliśmy podziwiać wspaniały Wodospad Siklawa. Po ok. trzech godz. dotarliśmy na miejsce. Piękne widoki zapierały dech w piersiach. Na wprost naszych oczu wznosiły się tatrzańskie szczyty spowite białymi chmurkami i gorącym słońcem. Następną atrakcją było Centrum Edukacji Przyrodniczej. Gdy zwiedzanie dobiegło końca, wyruszyliśmy na Krupówki, gdzie mogliśmy podziwiać kulturę i tradycje góralskie. Później wyruszyliśmy w stronę przystanku, na którym czekał autokar. Droga powrotna upłynęła w przyjaznej atmosferze. Na miejsce dotarliśmy ok. godz. 18.00 i pożegnawszy się z opiekunami, rozeszliśmy się do domów.

Moim zdaniem wycieczka była bardzo interesująca i dostarczyła mi niezapomnianych wrażeń. Pozwoliła też nawiązać i odbudować relacje koleżeńskie, które dla nas, młodych ludzi są tak istotne.

Mateusz Janowiak ucz. kl. VIII i Marcel Polaczek ucz. kl. VII b

Drukuj stronę Drukuj stronę