Zachęcamy do korzystania z questów w naszej gminie

Ci, którym udało już się bawić z questami (bo jest to świetny sposób spędzenia wolnego czasu) wiedzą, że quest to nic innego jak gra polegająca na rozwiązywaniu wierszowanych zagadek oraz misji do przejścia – za którą na końcu dostajemy nagrodę – pieczątkę, którą należy odbić i  zostawić dla następnych łowców skarbów.

Cały czas staramy się rozwijać w tej dziedzinie i tworzyć dla Państwa nowe questy.

W naszej gminie jest są opracowane 4 questy, w tym jeden rowerowy. Wszystkie orawskie questy dostępne są na naszej stronie www.turysci.lipnicawielka.pl

Można je pobrać w w wersji papierowej w siedzibie GCK lub GBP w Lipnicy Wielkiej lub wydrukować bezpośrednio ze strony.

Nasze questy są w dużej sieci, prawie już 620 questów w Polsce. Tzn. można zdobywać odznakę ogólnopolską (już za 5 questów jest pierwsza). Nasze questy zaliczają się nie tylko do ogólnopolskiej odznaki ale i do regionalnej: Skarby Górali. można znaleźć się w rankingu odkrywców, dołączyć do grupy na FB itp.

Zachęcamy do zakładania konta na www.questy.org.pl i do dodawania do ukończonych, przebytych questów, oceny ich i skomentowania.

To również niewątpliwa atrakcja dla szkół na zajęcia lekcyjne. Tutaj poniżej przykład Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Józefiny i Emila Miki, która często wykorzystuje ten rodzaj rozrywki i myślimy iż przeszła i przejechała wszystkimi lipnickimi questami. Godne naśladowania. Gratulacje! Na zdjęciach poniżej, wraz z opiekunem, Andrzejem Buroniem, szukają skarbu podczas questu „Śladami Apostoła Orawy” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Drukuj stronę Drukuj stronę