Ogłoszenia
Ostrzeżenia meteo
next arrow
previous arrow

Młodzieżowo-dorosły Zespół Folklorystyczny "ORAWIACY" z Lipnicy Wielkiej na Orawie


orawiacy_logo

Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny „Orawiacy” z Lipnicy Wielkiej prezentuje folklor górali orawskich. Dbamy o wierny, ale też atrakcyjny przekaz. W swoim repertuarze mamy kilka programów, w których przedstawiamy śpiew, tańce i zwyczaje regionalne Orawy.
orawiacy
Zespół występował w wielu miastach w Polsce i za granicą. Zdobył m.in. Grand Prix na Przeglądzie Teatrów Amatorskich za adaptację sztuki „Sen Bacy”, wziął udział w pozakonkursowych występach na Międzynarodowym Festiwalu Ziem Górskich w Zakopanym, został nagrodzony za śpiew i muzykę na Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu.
Programy te cechują się dynamiką, barwnością i autentycznością. Prezentujemy różnorodne tańce od skocznych polek poprzez „ciardasie”, kończąc na prastarych tańcach pasterskich. Często przedstawienia uatrakcyjniamy rozmaitymi zabawami. Występy wyróżniają się również pięknym, oryginalnym, wysokim, śpiewem góralskim. Występujemy w autentycznych strojach orawskich, które eksponują bogactwo i specyfikę kultury materialnej regionu. Występowaliśmy na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych, zdobywając tam cenne nagrody i wyróżnienia. Znawcy szczególnie podkreślają udane połączenie autentyzmu z estradowymi wymogami sceny.


PREZENTUJEMY:
– UKŁADY PREZENTUJĄCE FOLKLOR ORAWSKI,
– SCENKI,
– WYSTĘPY SAMEJ KAPELI

KONTAKT
Robert Kowalczyk
Zespół „Orawiacy”
34-483 Lipnica Wielka na Orawie 545
tel: +48 (018) 26 345-30
kom: 609-298-503
e:mail: Mojaorawa@poczta.onet.pl

Skip to content