Akcja „Sprzątanie Świata w gminie Lipnica Wielka”.

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Celem akcji jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej oraz dbanie o środowisko naturalne.

Produkcja śmieci rośnie z roku na rok, przez segregowanie i poddawanie odpadów recyklingowi możemy im dać „drugi życie”. Wiele gmin również i nasza gmina boryka się z problemem porozrzucanych śmieci. Zwłaszcza po ustępującej zimie śmieci wyrastają jak „grzyby po deszczu”, dlatego zapraszamy grupy społeczne, mieszkańców gminy i wszystkie osoby, którym na sercu leży piękno naszej gminy do przyłączenia się do akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA W GMINIE LIPNICA WIELKA”.

Akcje rozpoczynamy już 21 kwietnia, a potrwa ona do 24 kwietnia.

Urząd Gminy w Lipnicy Wielkiej zapewni uczestnikom rękawiczki jednorazowe oraz worki zielone na SZKŁO, żółte na METALE I TWORZYWA SZTUCZNE oraz niebieskie na PAPIER, które można odebrać w  pokoju nr 1.


Worki z posegregowanymi odpadami prosimy składać w punktach:
Murowanica – plac przy OSP,
Centrum – plac przy OSP,
Przywarówka – plac przy OSP,
Skoczyki – plac przy szkole
W Kiczorach na placu przed szkołą.

UWAGA!! Nie wolno dotykać strzykawek ani innych ostrych przedmiotów, środków medycznych, materiałów opatrunkowych i prezerwatyw. Zużyte strzykawki stanowią poważne zagrożenie. Zakończenia igieł są ostre, a w samych strzykawkach mogą znajdować się pozostałości leków lub zakażonej krwi. Podczas sprzątania pamiętajmy o zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa.


PAMIETAJMY, ZIEMIA TO NASZ WSPÓLNY DOM, O KTÓRY MUSIMY DBAĆ!!
NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY, ZMIENIAMY!!

Drukuj stronę Drukuj stronę