I Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Ojczyzno ma…”

I Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Ojczyzno ma…”

W dniu 23 listopada 2023 r. odbył się I Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Ojczyzno ma…”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Stanisława Kostki w Lipnicy Wielkiej, Wójt Gminy Lipnica Wielka oraz Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej. W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych w gminie Lipnica Wielka, wykonując swoje utwory jako soliści oraz duety w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Konkurs uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Wójt Gminy Lipnica Wielka – Pan Mateusz Lichosyt oraz Pani Karolina Kowalczyk – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej, Pan Jan Kuliga – Sekretarz Gminy Lipnica Wielka, Ks. Mateusz Zbroja – Wikariusz Parafii pw. św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej, którzy weszli w skład Komisji Konkursowej oceniającej występy uczniów. Celem przeglądu było kultywowanie postaw i wartości patriotycznych, wspieranie wychowania patriotycznego poprzez formy artystyczne, rozbudzanie talentów wokalnych oraz popularyzacja śpiewania pieśni patriotycznych przez uczniów.

Na rozpoczęcie tego konkursu klasa III zaśpiewała piosenkę wprowadzającą nas wszystkich w niezwykły nastrój patriotyczny. Następnie pani Dyrektor Ewelina Palenik przywitała gości i opiekunów. Szczególnie ciepło zwróciła się do wykonawców, dziękując za ich liczny udział oraz życząc im udanych występów i miłych wrażeń, pełnych dumy z bycia Polakiem. Zwróciła także uwagę na  potrzebę pielęgnowania wartości patriotycznych i kultywowania pamięci o tych, którzy odeszli walcząc o wolność naszej Ojczyzny. Następnie głos zabrał Wójt Gminy, który pogratulował ciekawej inicjatywy i życzył powodzenia uczestnikom konkursu. Zwrócił również uwagę obecnych na ogromną wartość patriotyzmu w życiu każdego człowieka – patriotyzmu narodowego, ale również lokalnego, który szczególnie pielęgnowany jest w naszej Gminie.

Młodzi  artyści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne oraz instrumentalne. Konkursowi towarzyszyła wspaniała i podniosła atmosfera. Komisja Konkursowa podkreślała zaangażowanie uczestników, a także doceniła ich bardzo dobre przygotowanie i piękny wygląd.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za moc wrażeń, gratulujemy uzyskanych wyników i zapraszamy za rok. Dziękujemy również Komisji Konkursowej, która starannie i z zaangażowaniem oceniała uczestników konkursu.
Osobą odpowiedzialną za organizację konkursu była pani Agata Barszcz, której serdecznie dziękujemy za wspaniałą inicjatywę i poświęcenie.

(SP3)

Protokół z posiedzenia Komisji oceniającej I Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Ojczyzno ma…”, odbywający się w dniu 23.11.2023 r.

Komisja w składzie:

  • Karolina Kowalczyk – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej
  • Jan Kuliga – Sekretarz Gminy Lipnica Wielka
  • Ks. Mateusz Zbroja – Wikariusz Parafii pw. św. Łukasza w Lipnicy Wielkiej

po wysłuchaniu 20 solistów oraz 22 duetów postanowiło przyznać miejsca i nagrody następującym wykonawcom:


W kategorii Soliści klasa I-III:

I miejsce – Marcelina Gombarczyk, SP Nr 4

II miejsce – Dominik Karlak, SP Nr 3

III miejsce – Nikola Jasiura, SP Nr 4

W kategorii Soliści klasa IVVI:

I miejsce – Oliwia Gombarczyk, SP Nr 4

II miejsce – Sofia Falatova, SP Nr 4

III miejsce – Faustana Lichosyt, SP Nr 3

wyróżnienie – Emilia Bodek – SP Nr 3

W kategorii Soliści klasa VIIVIII:

I miejsce – Maja Warzeszak, SP Nr 2

II miejsce – Zuzanna Antałczyk + Radosław Brenkus (instrumentalista), SP Nr 4

III miejsce – Małgorzata Łazarczyk, SP Nr 1

W kategorii Duety klasa I-III:

I miejsce – Antonina Bandyk i Oliwia Żurek, SP Kiczory

II miejsce – Amelia Malec i Sonia Falatova, SP Nr 4

III miejsce – Emilia Mastela i Zuzanna Lichosyt, SP Nr 2

W kategorii Duety klasa IVVI:

I miejsce – Sandra Lach i Kamila Karlak, SP Nr 3

II miejsce Ex aequo – Karolina Klozyk i Kamila Ziemiańczyk, SP Nr 1

oraz Aleksandra Kurek i Antonina Kidoń + Kuba Michalak (instrumentalista), SP 2

III miejsce Ex aequo – Agata Borowy i Dominika Słaby, SP Nr Kiczory

oraz Wiktoria Michalak i Vanessa Gombarczykova – SP 1

W kategorii Duety klasa VIIVIII:

I miejsce – nie przyznano

II miejsce Ex aequo – Gabriela Michalak i Kornelia Karkoszka + Tomasz Łowas (instrumentalista), SP Nr 4

oraz Faustyna Węgrzyn i Magdalena Żurek, SP Nr 3

I Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Ojczyzno ma…”dobiegł końca. Należy podkreślić potrzebę i konieczność takiego przeglądu, szczególnie w okresie gdy gmina Lipnica Wielka świętuje 100. Rocznicę Przyłączenia Orawy do Niepodległej Polski. Zresztą świadczy też o tym duże zainteresowanie i odpowiedź na ten konkurs z poszczególnych szkół. Gratulujemy Szkole Podstawowej Nr 3 tej wspaniałej inicjatywy oraz dziękujemy za gościnność. Mamy nadzieję, że będzie ona kontynuowana w latach następnych. Dziękujemy artystom i ich instruktorom za piękne prezentacje. Niezwykle cieszy fakt, że uczestnicy dobrze poradzili sobie z wymagającym repertuarem oraz przeważnie dojrzale podeszli do przygotowania strojów i rekwizytów. Zwracamy uwagę na dostosowanie tonacji podkładów do możliwości uczestników. Zwracamy również uwagę na staranność przygotowania kostiumów scenicznych (np. trampki czy adidasy nie są odpowiednim elementem stroju galowego). Gratulujemy laureatom, wyróżnionym i wszystkim uczestnikom.

Organizatorami Gminnego Konkursu Polskiej Pieśni i Piosenki Patriotycznej byli: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Stanisława Kostki w Lipnicy Wielkiej, Wójt Gminy Lipnica Wielka oraz Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej.

Do zobaczenia w przyszłym roku.

Na tym protokół zakończono i podpisano.

foto: SP 3

Drukuj stronę Drukuj stronę