Koncert muzyki filmowej w wykonaniu Suskiej Orkiestry Zamkowej

W sobotę 3 lipca amfiteatr w Lipnicy Wielkiej gościł w swych progach artystów niezwykłych – Suską Orkiestrę Zamkową, która zagrała dla zgromadzonych widzów koncert muzyki filmowej.

Usłyszeliśmy między innymi takie znane utwory jak: „Polonez” z filmu Andrzeja Wajdy „Pan Tadeusz” Wojciecha Kilara, muzykę Ennio Morricone, „Soul Bossa Nova” Quincy Jones, muzykę z serialu „Janosik” i wiele wiele innych znamienitych utworów. Bisów nie było końca, tak orkiestra poruszyła publiczność. Dzięki specjalnym aranżacjom na ponad dwudziestoosobową orkiestrę słuchacze mogli przenieść się w klimat produkcji kinowych i przebojów srebrnego ekranu, w których to właśnie muzyka buduje napięcie, wzrusza czy wywołuje poczucie  grozy.

Dyrygentem orkiestry jest Pan Daniel Mruczek.

Całość koncertu natomiast we właściwy sobie, pełen humoru sposób, poprowadził Jan Świdroń.

Suską Orkiestrę Zamkową tworzą zawodowi muzycy grający w wielu znanych orkiestrach m.in. Operze Krakowskiej, Operze Śląskiej, Orkiestrze Salonowej Polskiej Grupy Górniczej. W zdecydowanej większości to również nauczyciele, uczący dzieci i młodzież w powołanej w 2012 roku w Suchej Beskidzkiej Samorządowej Szkole Muzycznej I Stopnia. Dyrektorem szkoły, a zarazem członkiem orkiestry jest Pani Renata Trybała.

 

Drukuj stronę Drukuj stronę