"Książka przyjacielem mym" - XIII Gminny Konkurs Czytelniczy w Gminie Lipnica Wielka

„Książka przyjacielem mym” – XIII Gminny Konkurs Czytelniczy w Gminie Lipnica Wielka

W Szkole Podstawowej Nr 3 im. Świętego Stanisława Kostki w Lipnicy Wielkiej, dnia 23 kwietnia 2024 r. odbył się XIII Gminny Konkurs Czytelniczy pn. „Książka przyjacielem mym”.

Otwarcia Konkursu dokonali: Jakub Dyrcz – Zastępca Wójta Gminy Lipnica Wielka, Ewelina Palenik – Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Św. Stanisława Kostki oraz Stanisława Kucek – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipnicy Wielkiej i Robert Kowalczyk – bibliotekarz. Jednostki poszczególnych szkół reprezentowali nauczycie – opiekunowie uczniów przybyłych na konkurs: Wioleta Blaszkiewicz, Edyta Karkoszka, Jolanta Kuliga, Wioletta Machaj, Małgorzata Spyrka i Andrzej Buroń.

Dla upamiętnienia 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 100. rocznicy przyłączenia części Orawy do Polski i uczczenia Melchiora Wańkowicza – jednego z patronów literackich roku 2024, do Konkursu wybrano utwory o tematyce historycznej, wśród których są: „Odzyskana niepodległość: 10 opowiadań z XX wieku”, „Ziele na kraterze”, „Kamienie na szaniec” i rozdział „O polską Orawę” z publikacji pt. „Ani za cały świat”.

Konkurs ten został zorganizowany 23 kwietnia 2024 r. dla podkreślenia przypadającego na ten dzień Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który tradycyjnie już poświęcony jest promocji literatury i czytelnictwa.

Protokół z XIII Gminnego Konkursu Czytelniczego pn. „Książka Przyjacielem mym” spisany dnia 23.04.2024 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Św. Stanisława Kostki w Lipnicy Wielkiej

Do XIII Gminnego Konkursu Czytelniczego pn. „Książka przyjacielem mym”, po eliminacjach szkolnych przystąpiło 43 uczestników ze szkół podstawowych i szkoły średniej z Gminy Lipnica Wielka, w czterech kategoriach wiekowych, w liczbie uczestników:

– kategoria I uczniowie klas I-III: 14

– kategoria II uczniowie klas V-VI: 13

– kategoria III uczniowie klas VII-VIII: 10

– kategoria IV uczniowie klasy I-III (szkoła średnia): 6

Komisja pracująca w składzie: Edyta Karkoszka, Stanisława Kucek, Małgorzata Spyrka i Robert Kowalczyk, dokonała oceny testów i przyznała uczestnikom następujące miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych:

KATEGORIA I (KLASY III-IV)

I MIEJSCE

Magdalena Ziemba – SP 2 kl. IV

II MIEJSCE

Julia Łopatniuk – SP 2 kl. IV

Aleksandra Mikłusiak – SP 1 kl. IV

III MIEJSCE

Filip Bandyk – SP IV 4 kl. IV

IV MIEJSCE

Mikołaj Fitak – SP 3 kl. III

Alan Karkoszka – SP Kiczory kl. IV

I WYRÓŻNIENIE:

Julia Jaskowiak – SP 2 kl. IV

II WYRÓŻNIENIE:

Mateusz Dziurczak – SP 3 kl. IV

KATEGORIA II (KLASY V-VI)

I MIEJSCE

Krystian Gombarczyk – SP 1 kl. V

Wiktoria Michalak – SP 1 kl. VI

II MIEJSCE

Norbert Pawlak – SP 1 kl. V

III MIEJSCE

Amelia Kramarz – SP Kiczory kl. VI

I WYRÓŻNIENIE

Amelia Żurek – SP 3 kl. V

II WYRÓŻNIENIE

Bartosz Dziurczak SP 3 kl. VI

KATEGORIA III (KLASY VII-VIII)

I MIEJSCE

Zuzanna Lichosyt – SP 3 kl. kl. VII

Weronika Fitak – SP 3 kl. VII

Karolina Michalak – SP 1 kl. VIII

II MIEJSCE

Radosław Brenkus – SP 4 kl. VIII

III MIEJSCE

Norbert Pochopień – SP 4 kl. VII

Jessica Karkoszka – SP Kiczory kl. VII

Maja Warzeszak – SP 2 kl. VIII

I WYRÓŻNIENIE

Oliwia Praszek – SP 2 kl. 7

KATEGORIA IV (KLASY I-IV (LO)

I MIEJSCE

Joanna Klapisz – LO kl. II

II MIEJSCE

Anna Lichosyt – LO kl. II

III MIEJSCE

Kinga Kubacka – LO kl. II

Uczestnikom dziękujemy za bardzo dobre opanowanie tekstów i gratulujemy osiągniętych wyników, zaś nauczycielom wyrażamy szczerą wdzięczność za przygotowanie do Konkursu swoich wychowanków.

Testy sprawdzające dla uczestników Konkursu opracowali: Stanisława Kucek i Robert Kowalczyk.

Składamy serdeczne podziękowanie Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu Szkoły Podstawowej Nr 3 w Skoczykach – Gospodarzom Konkursu za otwartość, gościnność i przeprowadzenie wydarzenia.

Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Lipnica Wielka Mateusz Lichosyt, Gminna Biblioteka Publiczna w Lipnicy Wielkiej, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lipnicy Wielkiej oraz Grupa Robocza ORAWA 2024.

Tekst: S. Kucek

Foto: E. Karkoszka, S. Kucek

III Gminny Konkurs Czytelniczy pn. „Książka przyjacielem mym” realizowany w ramach projektu pn. „Opowiaduszki – literackie przygody z Melchiorem Wańkowiczem” z programu Promocja czytelnictwa

Drukuj stronę Drukuj stronę