plac rekreacyjno-sportowy

Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa MIRS 2023″ >>> Plac rekreacyjno-sportowy przy Szkole Podstawowej im. Bł. Jana Pawła II w Kiczorach.

Mieszkańcy Kiczor mają powody do zadowolenia ponieważ przy Szkole Podstawowej powstał nowy kolorowy plac rekreacyjno sportowy, który mamy nadzieję sprosta wysokim oczekiwaniom jej użytkowników. Plac sportowo-rekreacyjny zajmuje powierzchnię o wymiarach 18 x 10 m.Obszar przeznaczony na inwestycje z porośniętej trawą łąki stał się placem o nawierzchni amortyzującej upadek, ponadto zainstalowano certyfikowane urządzenia sportowo-rekreacyjne i inne elementy małej architektury (dwie ławki parkowe i dwa kosze na śmieci).

Na placu sportowo-rekreacyjnym umieszczono atrakcje dla dzieci najmłodszych jak i starszych:

  • ścianka wspinaczkowa z 2 drabinkami
  • wieża ze ślizgawką zawiera 1x wieżę, 1x ślizgawkę nierdzewną, 1x siatkę, 1x rurę strażacką, 1x drążek do podciągania
  • sprężynowiec bujak 2 szt.
  • zestaw wspinaczkowy 1 szt. zawiera: 1x siatka wspinaczkowa, 1x drabinka linowa, 2x lina wspinaczkowa, 1x ścianka wspinaczkowa

Dodatkowo od strony istniejącego boiska sportowego zamontowano wysokie ogrodzenie 4 metrowe chroniącego dzieci, które będą na placu rekreacyjno-sportowym przed uderzeniami piłki.

Na placu sportowo-rekreacyjnym znajduje się również tablica informująca m.in. o bezpiecznym i prawidłowym korzystaniu z terenu.

Nasz plac to inwestycja w zdrowie i kondycję, najlepsze ćwiczenie integracji sensorycznej, koordynacji, kreatywności i sposób na to, by oderwać najmłodszych i starszych od telewizorów i smartfonów, a taka aktywność zawsze będzie procentować. Poza tym nowy plac rewelacyjnie podkreśla infrastrukturę szkolną, ponadto pięknie zagospodarowuje teren między szkołą a boiskiem sportowym.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 162.623,22 zł.

Inwestycja zrealizowana w 2023 r. przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w wysokości 77.590,00 zł. co stanowi 47,71% kosztów,

pozostałe koszty gmina pokryła ze środków własnych 52,29%.

Drukuj stronę Drukuj stronę