Spektakl "W zielonej krainie Oz"

Spektakl „W zielonej krainie Oz” na Dzień Dziecka

W dniu 2 czerwca dzieci z naszej gminy, podzielone na grupy, wzięły udział w spektaklu Krakowskiego Biura Promocji Kultury pt. „W zielonej krainie Oz”, który wystawiono na deskach Domu Ludowego. Był to znakomity spektakl teatralny o tematyce ekologicznej nawiązujący do słynnej książki Lymana Franka Bauma, „Czarnoksiężnik z krainy Oz”, a dzieci wraz opiekunami świetnie się bawili.

Świat, w którym żyje Dorotka wraz z rodzicami, jest coraz bardziej zanieczyszczony, szary i smutny. Pewnego dnia potężna wichura przenosi główną bohaterkę – Dorotkę, do tajemniczej krainy
Oz, rządzonej przez potężnego czarnoksiężnika. Podobno to on zabrał całą zieleń i świeże powietrze z Ziemi… więc tylko on może to cofnąć! Dorotka wraz z towarzyszką lwicą Leokadią chcą przekonać czarnoksiężnika, aby sprawił, by ziemia była czysta i zielona jak przed laty. Wyruszają więc do jego zamku,
przeżywając liczne przygody i spotykając niezwykłych mieszkańców krainy.

Niezaprzeczalnymi atutami przedstawienia są: profesjonalna oprawa (bogata scenografia, niezwykłe
kostiumy, muzyka oraz efekty specjalne), wartka, pełna humoru akcja, znakomita gra aktorska, a przede wszystkim mnóstwo informacji dotyczących ochrony środowiska (smog, niska emisja, segregacja odpadów).

Spektakl ma charakter interaktywny: widzowie biorą czynny udział w naszym przedstawieniu, odpowiadają na przygotowane pytania i łamigłówki, pomagając bohaterom.

Dziękujemy, że byliście z nami z okazji tak wspaniałego święta jakim jest Dzień Dziecka.

Drukuj stronę Drukuj stronę