Wycieczka do Zakopanego z dofinansowaniem z  Małopolskiej Tarczy Humanitarnej.

Wycieczka do Zakopanego z dofinansowaniem z  Małopolskiej Tarczy Humanitarnej. Fundusze Europejskie dla Ukrainy-Pakiet Edukacyjny.

W dniu 15 czerwca, 52 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Lipnicy Wielkiej wzięło udział w wycieczce do Zakopanego.
Najpierw udaliśmy się do Podwodnego Świata, gdzie w ponad trzydziestu akwariach odtworzone zostały warunki egzotycznych mórz i umieszczono w nich wiele gatunków tropikalnych ryb. Można było także zobaczyć żaby, żółwie oraz sztuczne mrowisko. Otrzymaliśmy audioprzewodniki, z których mogliśmy dowiedzieć się ciekawych rzeczy o zgromadzonych okazach. Kolejnym punktem wycieczki był Park Iluzji, który okazał się najbardziej atrakcyjny. Mogliśmy oglądać ( burze na Giewoncie ), poczuć intensywna siłę  wiatru halnego (wiało 156km/h), krople deszczu lecące do góry i mnóstwo zagadek. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Następnie udaliśmy się na Wystawę Figur Woskowych. Tutaj z kolei mogliśmy zobaczyć znanych polityków, sportowców, aktorów…
Mieliśmy czas na zakup pamiątek, spacer Krupówkami oraz McDonald’s. Ostatnim punktem naszej wycieczki był wyjazd Koleją linowo-terenową na Gubałówkę, gdzie podziwialiśmy piękna panoramę Tatr.
Wrażenia z wycieczki na długo zostaną w naszej pamięci.
Wyjazd został dofinansowany ze środków „Małopolskiej Tarczy Humanitarnej. Fundusze Europejskie dla Ukrainy-Pakiet Edukacyjny.”

Drukuj stronę Drukuj stronę