Rajd rowerowy

Polsko-Słowacki Rajd Rowerowy na Orawie

Polsko-Słowacki Rajd Rowerowy na Orawie, który odbył się 27 września 2023 roku, był wyjątkowym wydarzeniem, które przyciągnęło liczne grono uczestników.

Miejsce zakończenia rajdu, Muzeum Pasterstwa w Lipnicy Wielkiej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Lipnicy Wielkiej (Przywarówka), stanowiło doskonałe tło dla uroczystego zakończenia trasy. Planowana godzina zakończenia rajdu o godzinie 14:00 była punktem kulminacyjnym dnia, kiedy to wszyscy uczestnicy mogli spotkać się i podzielić wrażeniami z trasy.

Rajd obejmował różnorodne tereny i gminy, włączając Lipnicę Wielką, Bobrov, Zubrohlavę i Rabcice, co pozwoliło rowerzystom odkryć uroki tej pięknej okolicy na dwóch kółkach.

Po zakończeniu rajdu uczestnicy mieli okazję delektować się posiłkiem, co nie tylko pozwoliło na zregenerowanie sił, ale także na wymianę wrażeń z trasy. To moment integracji i wspólnego świętowania osiągnięcia.

Dodatkowo, z myślą o wygodzie uczestników, zorganizowano transport z miejsca zakończenia rajdu, co ułatwiło im powrót do swoich punktów docelowych. To zabieg, który z pewnością podniósł komfort całego wydarzenia.

Polsko-Słowacki Rajd Rowerowy na Orawie był nie tylko okazją do aktywności fizycznej i odkrywania piękna okolicy, ale także sposobem na podkreślenie wartości dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego regionu. Projekt ten, współfinansowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020, połączył ludzi w fascynującym duchu wspólnoty, podkreślając piękno Orawy na dwóch kółkach.

Drukuj stronę Drukuj stronę