Spotkanie muzyczno-literackie z Tomaszem Drabiną i otwarcie Kawiarenki Społecznej

Spotkanie muzyczno-literackie z Tomaszem Drabiną i otwarcie Kawiarenki Społecznej

Wyjątkowe wydarzenie miało miejsce w Lipnicy Wielkiej w dniu 28 września 2023 roku. Najpierw, na Placu Piotra Borowego odbyło się spotkanie muzyczno-literackie. Wysłuchaliśmy wspaniałego koncertu Tomasz Drabina.INSPIRACJE, a zebrane osoby czytały pogodną poezję. Następnie przemieściliśmy się do remizy w Centrum, gdzie uroczyście i tłumnie otwarto pierwszą na Orawie Kawiarenkę Społeczną – miejsce spotkań grup społecznych z naszego regionu.

Wydarzenia odbyły się w ramach projektu Stowarzyszenia Lipnica Wielka na Orawie pn. „Miejsca przyjazne seniorom w Lipnicy Wielkiej na Orawie”, przy partnerstwie Gminy Lipnica Wielka na Orawie, Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipnicy Wielkiej, Gminnego Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej oraz Stowarzyszenia Rozwoju Orawy.

Nasi seniorzy pomogli również przy skręcaniu mebli do kawiarenki, przygotowaniu poczęstunku na wydarzenie w ramach warsztatów kulinarnych oraz przy wystroju naszej kawiarenki. Została bowiem z tej okazji zorganizowana akcja „Kwiatek od seniora”, gdzie każdy mógł z domu dostarczyć roślinkę. Zaangażowanie w ten pomysł seniorów przeszło wszelkie oczekiwania. Nasza kawiarenka wygląda wspaniale.

Zadanie zrealizowane przy wsparciu Województwa Małopolskiego.

logo małopolska
logo małopolska

K.K. / fot. E.M.

Drukuj stronę Drukuj stronę