Teatrzyk dla dzieci na ferie 2023 "Złośliwości Jej Królewskiej Mości"

Teatrzyk dla dzieci na ferie 2023 „Złośliwości Jej Królewskiej Mości”

W dniu 1 lutego 2023 w ramach Ferii 2023 w sali Domu Ludowego gościliśmy Teatr Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa. Wystawili oni dla Was edukacyjne przedstawienie pt. „Złośliwości Jej Królewskiej Mości”.

Złośliwości jej królewskiej mości

(Spektakl o zasadach dobrego wychowania)

Szybkie tempo życia oraz internetowy świat sprawiają, że coraz rzadziej ze sobą rozmawiamy, nie potrafimy bezinteresownie pomagać innym. Empatia i współczucie są nam coraz bardziej obce, przez co ulice stają się smutne, a place zabaw puste. Dobre wychowanie to styl życia, pewnych zasad można się uczyć od najmłodszych lat. Przestrzeganie ich nie powinno być wówczas problemem, czy przykrą powinnością.

Królewna Alicja jest rozkapryszona i wiecznie niezadowolona. Od samego rana w pałacu słychać jej dąsy i pretensjonalny ton. Wielu poddanych zwraca się o pomoc do następczyni tronu, ale dziewczyna nie zna słowa „współczucie” i każdego odprawia z kwitkiem. Pewnego dnia Alicja sama jednak będzie potrzebować pomocy. Czarodziej, chcąc dać jej nauczkę, zamienia damę w żabę. Królewna szybko zrozumie, jaką wartość ma pomaganie., jednak los rzuci jej kolejną kłodę pod nogi- z wizytą w pałacu pojawia się bowiem książę Aleksander. Młodzieniec  szuka kandydatki na żonę. Alicja w ciele żaby nie liczy na powodzenie. Książę poznając damę widzi jednak, że dziewczyna ma dobre serce i chce naprawić wszystkie błędy. Być może jej dobre zachowanie rozproszy zły czar tak, aby Książę i Królewna mogli żyć długo i szczęśliwie?

Wydarzenie zorganizowali: Wójt Gminy Lipnica Wielka, Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej oraz oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Lipnicy Wielkiej.

Drukuj stronę Drukuj stronę